Можете ли да замислите некои AirPods во авион црно? толку добро изгледаат покрај iPhone 7

El JetBlack е ако е можно најголемата физичка промена на новиот iPhone 7, светла боја многу поразлична од онаа на која Епл нè навикна, ако можеме да кажеме дека ќе има одредени сличности, одржувајќи го растојанието за материјалите, со митскиот iPhone 5c, очигледно ова во алуминиум за разлика од пластиката на 5c.

Боја што ви се допадна, многу. Секако, немаше сè да биде добро, „Епл“ веќе објави во својата презентација дека оваа нова боја може да претстави микро абразии, нешто што може да ја наруши естетиката на нашите „Ајфони“. Но, Што мислите за гледањето на таа нова Jet Black боја во новите AirPods?, по скокот, ви ги даваме сите детали за овие AirPods Jet Black.

Она што го гледате на сликата погоре е дело на германскиот уметник Мартин Хајек, некои рендери на кои можеме да видиме како би изгледале AirPods во Jet Black боја на Apple. А. бојата што целосно би ги променила слушалките на Apple бидејќи белата боја несомнено е предводник на слушалките, секој мисли на iPhone (или iPod) кога ќе види бели слушалки. Следно ви ја оставаме галеријата со фотографии со рендерите што ги направи Мартин Хајек, неколку рендери што ни прават долги заби од овие AirPods JetBlack се многу, многу добри ...

Па ништо, знаете, ако ви се допаѓаат овие „нови“ AirPods Jet Black Единствено можеме да почекаме Епл да одлучи да преземе чекор, еден ден, движење што како што реков донекаде е комплицирано Бидејќи белите слушалки отсекогаш биле симбол на брендот јаболко и дека тие одлучуваат да се сменат во овој Jet Black, за многу iPhone телефони што ги земаат со оваа боја, јас го гледам тоа донекаде комплицирано. Да навистина, никогаш не се знае кој знае дали еден ден ќе не изненадат ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   IOS 5 засекогаш dijo

    Тие изгледаат одлично