Играта Attack on the Prism е апликација на неделата во App Store

Игра Напад на призмата

Apple ги ажурираше своите бесплатна апликација на неделата со нова игра наречена: Напад врз призмата, играње улоги од Стивен универзум. Оваа нова игра се базира на хит анимираната серија Cartoon Network и сега е бесплатно на App Store во следните 7 дена.

Играта е од различната авантура RPG, во која мора да му помогнете на Стивен Универзум и на кристалните скапоцени камења да фатат различни чудовишта кои се појавуваат во играта. За време на целото патување, ќе најдете разни загатки и тактички предизвици кои ќе ви помогнат да го подигнете нивото на вашиот карактер.

Тоа е приказна полна со изненадувања, загатки и тактички предизвици Нешто тешко, тука има многу за да ги задржи навивачите на Стивен Универзум и andубителите на RPG игра со часови.

Дури и ако не сте запознати со серијата, вреди да се провери оваа игра. Има добра графика, одличен саундтрак и играта треба да биде многу забавна бидејќи во моментов има 5 ratingвездички рејтинг на App Store и над 5.000 критики.

Призма напади карактеристики:

  • Моќта на скапоцените камења- Пукајте ги ракетите на Гарнет, повикајте го Холо-Бисер и повредите ги непријателите со Виолетова Пума. Сите четири скапоцени камења имаат уникатни напади и надградби.
  • Магични авантури- Истражете пештери, борете се против лошите момци, соберете супер тајни богатства и израмнете го нивото! Наполнете го ранецот на Стивен со сите видови магични предмети за да ви помогнеме во вашата мисија.
  • Многу лесна игра за играње улоги: Интуитивните контроли ви овозможуваат лесно и лесно да допрете за да се справите со огромна штета. Секоја нова моќ има свој механизам што мора да го совладате.
  • Фузија на скапоцени камења: Слободен Александрит, спојот на трите скапоцени камења! Тоа е немилосрдна сила со огромна моќ на стрелање. Не напаѓајте ја само призмата, уништете ја со моќта на фузија!

Играта е достапна за iPhone, iPad и iPod touch, со iOS 7 или повисок.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.