Prime Day: Најдобрите понуди за производите на Apple (ден 22)

Амазон премиер ден - производи од јаболко

Денес 22 јуни е втор и последен ден со кој располагате ако сте корисник на Amazon Prime за да ги искористите големиот број понуди што оваа платформа ни ги става на располагање до 23:59 часот денес. Во написот што објавивме вчера, би можеле да најдеме голем број понуди кои, за жал, веќе не се достапни. Сепак, постојат и други понуди еднакви или поинтересни од оние што ги објавивме вчера.

iPhone

iPhone SE (2020) од 449 евра

iPhone SE

Најефтиниот iPhone што Apple го продава денес е iPhone SE, модел со а 4,7-инчен дисплеј со ист дизајн како iPhone 8.

Моделот на 256 GB е достапен за 535 ​​евра, верзијата од 128 GB е 4 евра поскапа од верзијата од 256 GB додека моделот за влез, верзијата од 64 GB тешко дека ни нуди интересно попуст во споредба со официјалната цена на Apple Store: 449 евра.

iPhone 12 Pro од 1.099 евра

Ако сакате да уживате во сите функции што ги Најмоќен iPhone на пазарот, најдобра опција е iPhone 12 Pro, модел кој во своето Верзијата од 128 GB е достапна за 1.099 евра.

Ако 128 GB падне на кратко, вид на 256 GB е достапен за 1.239 ​​евра и Верзијата од 512 GB достигнува 1.488 евра.

iPad

iPad Pro 2021 од 829 евра

El iPad Pro 2021 со М1 процесор тој се натпреварува директно со Macs од истата компанија и се чини дека сè укажува на идна конвергенција што Apple одбива да ја потврди. 11-инчниот модел, во својот Верзијата од 128 GB е достапна за 829 евра. Оваа иста верзија со мобилната врска со податоци паѓа на 979 евра.

Верзија за складирање и Wi-Fi 256 GB е достапен за 979 евра. Останатите модели немаат попуст, исто како и моделот од 12,9 инчи од 2021 година.

iPad mini 2019 од 404 евра

Ако барате компактен iPad, треба да го погледнете iPad mini. Овој модел кој беше лансиран на пазарот во 2019 година, е компатибилен со Apple Pencil од првата генерација, управувана е од A12 Bionic процесорот и вклучува 7,9-инчен екран. помеѓу денес и утре, можеме да го освоиме с256 GB модел за само 490 евра.

Ако моделот од 256 GB преголем е за тебе, друга опција што треба да се разгледа е Верзија од 64 GB за 404 евра.

Додатоци за IPad

Ако сакате да го извлечете максимумот од вашиот iPad Pencil компатибилен iPad или iPad Pro, треба да размислите да купите Apple Pencil. Овој уред е достапен во две верзии: 1-ва и 2-ра генерација, модели што Тие се компатибилни со различен iPad уред.

El Apple Pencil од 1-та генерација, има вообичаена цена од 99 евра, меѓутоа, меѓу денес и утре, е достапна за само 67,25 евра.

Модел од 2-та генерација, компатибилен со 11-инчна iPad Pro 2-та генерација наваму и 12,9-инчен iPad Pro 3-та генерација наваму, е достапен за 111,50 евра, кога нејзината вообичаена цена е 135 евра.

Ефтиниот молив од јаболко е наречен креон и е направен од Logitech. Овој уред е компатибилен со сите iPad 2019 и подоцнежните модели (не iPad Pro) и е достапен за 50 евра.

Магична тастатура 2020 од 279 евра

Со лансирањето на iPad Pro 2021, Apple ја обнови магичната тастатура за да ја прилагоди на новата дебелина на овој модел, која е зголемена за 5 mm, иако разликата практично не се забележува. Волшебната тастатура што Apple ја објави во 2020 година став 12,9-инчен iPad Pro е достапен на Амазон за само 273 евра.

Новиот Магична тастатура за iPad Pro 5-та генерација (2021) Достапно е 12,9 инчи по иста цена како и во продавницата на Apple: 399 евра. Овој модел одлично одговара на тастатурата и iPad Pro, не како моделот 2020, иако треба внимателно да погледнете за да го забележите.

El Магична тастатура за 2021-инчен iPad Pro 11, нема никаков попуст, бидејќи дебелината на овој модел е сепак иста како и минатогодишниот, затоа што екранот не е ист со оној што се најде во 12,9-инчниот (миниЛЕД) модел од 2021 година.

Logitech Combo Touch за 94 евра

Комбо допир на Logitech

Сепак, ефтините тастатури за iPad на Амазон се многу големи 99% од нив се апсолутно бескорисни ако вашата намера е да напишете многу часови со овој уред.

Многу интересна опција да се земе предвид, ја наоѓаме во Logitech Como Touch, тастатура која исто така вклучува Trackpad, изглед на QWERTY, компатибилен со IPad 7-та генерација и што е достапно за 94,39 евра.

Овој модел е достапен и за iPad Pro 2021 за 229 евра, да се биде одлична алтернатива на магичната тастатура, дури и ако не е на продажба овие денови.

Додатоци и друго

eufy 2K компатибилен HomeKit за 33,99 евра

Еуфи 2К камера, за што веќе имавме можност анализирајте во iPhone News, ниско од 49,99 евра на 33,99 евра. Не само што е компатибилен со HomeKit, но исто така е и Home Secure Video од Apple (се додека имаме договорено повеќе од 200 GB преку iCloud).

AirPods Pro за 188 евра

Apple AirPods Pro

Ако чекате овој ден да ја искористите понудата на AirPods, вашиот ден дојде. Една од најдобрите понуди што можеме да ја најдеме на Амазон, ја наоѓаме во AirPods Pro, безжичните слушалки на Apple со поништување на бучавата што се достапни за 188 евра, за малку 100 евра поевтино отколку во Apple Store.

AirPods за 129 евра

Apple AirPods

Втората генерација на AirPods, исто така е достапна во А. многу интересна цена. Можеме да го најдеме моделот што се наплатува со кабел за 129 евра.

Паметна брава Нуки Комбо за 199 евра

Паметната брава Нуки, уште еден од уредите што анализиравме во „Актуалидад iPhone“, ни овозможува да го контролираме отворањето и затворањето на вратата од нашиот дом од нашиот паметен телефон, тој е компатибилен со HomeKit, Google Assistant и Alexa.

Неговата вообичаена цена е 269,99 евра, но можеме да ја набавиме за само 199,99 евра во текот на денот денес. Забележително Бравата Nuki Combo 2.0 е производ на Amazon Choice.

Метеоролошка станица Нетатмо за 109 евра

За 109 евра Ја имаме на располагање метеоролошката станица Нетатмо, станица што е компатибилна со HomeKit на Епл и Амазон Алекса и која ја имаме и Тестирано на Актуелно iPhone, иако тогаш не беше поддржан од HomeKit, компатибилност што беше додадена пред неколку години. Вообичаената цена на оваа метеоролошка станица е 149 евра.

Компатибилен полнач за автомобил MagSafe за 18,89 евра

За 18,89 евра, имаме на располагање вКомпатибилен безжичен полнач за автомобил MagSafe од производителот HaloLock, полнач што ни овозможува да го полниме и поставиме секој модел на iPhone 12 на контролната табла на нашето возило.

Десктоп полнач 2 во 1 MagSafe за 39,19 евра

Choetech ни нуди а Компатибилен безжичен полнач MagSafe 2-во-1 која исто така вклучува основа за полнење за, на пример, полнење на безжичната кутија на AirPods. Овој полнач вклучува 1 метар USB-C кабел и брз адаптер за напојување од 30 W. Неговата цена: Не се пронајдени производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.