Prime Day: Најдобри зделки на производи од Apple

Амазон премиер ден - производи од јаболко

Еден од најочекувани денови од сите корисници на Amazon Prime, е премиер ден, ден кој со текот на годините стана два (како што е случајот со црниот петок што се случи да трае една недела, наместо само еден ден).

Во текот на денешниот и утрешниот ден имаме на располагање голем број производи на „Епл“ со интересни попусти, попусти кои не можеме да ги пропуштиме ако го чекавме овој ден. Ако сакате да знаете најдобрите понуди за производите на Apple на Prime Day, Ве поканувам да продолжите да читате.

iPhone

iPhone SE (2020) од 475 евра

iPhone SE

Најефтиниот iPhone што Apple официјално го продава е iPhone SE, модел со а 4,7-инчен дисплеј со ист дизајн како iPhone 8.

Моделот на 256 GB е достапен за 549 ​​евра, верзијата од 128 GB е 10 евра поевтино од верзијата од 256 GB додека моделот за влез, верзијата од 64 GB тешко дека ни нуди интересно попуст во споредба со официјалната цена на Apple Store: Не се пронајдени производи

iPhone 12 mini од 664 евра

Со доаѓањето на iPhone 12, Apple го лансираше мини моделот, модел со 5,4-инчен екран кој немаше успех што го очекуваше Apple на пазарот (во однос на продажбата), но тој има своја лажат. Овој модел ни ја нуди истата моќ како и останатите модели со опсег на iPhone 12.

IPhone 12 мини во неговата верзија на 64 GB е достапен за 664 ​​евра, додека верзијата на 128 GB достигнува 749 евра. Ние исто така можеме да го најдеме на понуда 256 GB модел за 849 евра.

iPhone 12 од 756 евра

Ако iPhone 12 mini е премногу мал за вас за сè, за време на Prime Day, Amazon ни нуди iPhone 12 64 GB за 756 евра. Верзија на 128 GB достигнува 798 евра и 256 GB модел 908 евра.

iPhone 12 Pro од 1.099 евра

Ако сакате да уживате во сите функции што ги Најмоќен iPhone на пазарот, најдобра опција е iPhone 12 Pro, модел кој во своето Верзијата од 128 GB е достапна за 1.099 евра.

Ако 128 GB падне на кратко, вид на Не се пронајдени производи и Не се пронајдени производи.

iPad

iPad mini 2019 од 404 евра

Ако барате компактен iPad, треба да го погледнете iPad mini. Овој модел кој беше лансиран на пазарот во 2019 година, е компатибилен со Apple Pencil од првата генерација, управувана е од A12 Bionic процесорот и вклучува 7,9-инчен екран. помеѓу денес и утре, можеме да го освоиме сНе се пронајдени производи.

Ако моделот од 256 GB преголем е за тебе, друга опција што треба да се разгледа е Не се пронајдени производи.

iPad Pro 2021 од 829 евра

El iPad Pro 2021 со М1 процесор тој се натпреварува директно со Macs од истата компанија и се чини дека сè укажува на идна конвергенција што Apple одбива да ја потврди. 11-инчниот модел, во својот Верзијата од 128 GB е достапна за 829 евра. Оваа иста верзија со мобилната врска со податоци паѓа на 979 евра.

Верзија за складирање и Wi-Fi 256 GB е достапен за 932 евра. Останатите модели немаат попуст, исто како и моделот од 12,9 инчи од 2021 година.

Јаболко молив од 1 и 2 генерација

Ако сакате да го извлечете максимумот од вашиот iPad Pencil компатибилен iPad или iPad Pro, треба да размислите да купите Apple Pencil. Овој уред е достапен во две верзии: 1-ва и 2-ра генерација, модели што Тие се компатибилни со различен iPad уред.

El Apple Pencil од 1-та генерација, има вообичаена цена од 99 евра, меѓутоа, меѓу денес и утре, е достапна за само 67,25 евра. Модел од 2-та генерација, компатибилен со 11-инчна iPad Pro 2-та генерација наваму и 12,9-инчен iPad Pro 3-та генерација наваму, е достапен за 111,50 евра, кога нејзината вообичаена цена е 135 евра.

Ефтиниот молив од јаболко е наречен креон и е направен од Logitech. Овој уред е компатибилен со сите iPad 2019 и подоцнежните модели (не iPad Pro) и е достапен за 50 евра.

Магична тастатура 2020 од 279 евра

Со лансирањето на iPad Pro 2021, Apple ја обнови магичната тастатура за да ја прилагоди на новата дебелина на овој модел, која е зголемена за 5 mm, иако разликата практично не се забележува. Волшебната тастатура што Apple ја објави во 2020 година став 12,9-инчен iPad Pro е достапен на Амазон за само 273 евра.

Новиот Магична тастатура за iPad Pro 5-та генерација (2021) Достапно е 12,9 инчи по иста цена како и во продавницата на Apple: 399 евра (Иако не е достапно до 13 јули). Овој модел одлично одговара на тастатурата и iPad Pro, не како моделот 2020, иако треба внимателно да погледнете за да го забележите.

El Магична тастатура за 2021-инчен iPad Pro 11, нема никаков попуст, бидејќи дебелината на овој модел е сепак иста како и минатогодишниот, затоа што екранот не е ист со оној што се најде во 12,9-инчниот (миниЛЕД) модел од 2021 година.

Logitech Combo Touch за 94 евра

Комбо допир на Logitech

Сепак, ефтините тастатури за iPad на Амазон се многу големи 99% од нив се апсолутно бескорисни ако вашата намера е да напишете многу часови со овој уред.

Многу интересна опција да се земе предвид, ја наоѓаме во Logitech Como Touch, тастатура која исто така вклучува Trackpad, изглед на QWERTY, компатибилен со IPad 7-та генерација и што е достапно за 94,39 евра.

Овој модел е достапен и за iPad Pro 2021 за 229 евра, да се биде одлична алтернатива на магичната тастатура, дури и ако не е на продажба овие денови.

Епл Види

Серија 3 од 169 евра

Apple Watch Series 3 рестартира болници

За само 169 евра, го наоѓаме Apple Watch серија 3, уред кој се чинеше дека ќе остане надвор од watchOS 8, но на крајот нема да биде така, па ако не сакате да потрошите многу пари на вашиот прв Apple Watch, можете да направите со ова Модел од 38 мм за само 169 евра.

Ако моделот 38мм е премногу мал за вас, тогаш 42мм модел (најголемиот што ни го нуди Apple за овој модел) за 199 евра.

Серија 6 од 369 евра

За само 389 евра, можете да го изберете моделот Apple Watch Series 6 со GPS и 44мм, модел со алуминиумско куќиште и силиконски ремен. 40мм моделот е достапен на продажба и за само 369 евра.

Исто така, на понуда е и модел со врска со податоци. 6мм Серија 40 со мобилни податоци е достапен за 418 евра додека Верзијата од 44 мм оди до 459 евра.

Apple Watch Series 6 вклучува а мерач на кислород во крвта и покрај тоа, ни овозможува да го контролираме срцевиот ритам преку функцијата на електрокардиограм што овој модел ја вклучува од серијата 4. Покрај тоа, ни овозможува да го конфигурираме екранот така што тој е секогаш вклучен.

Додатоци

AirPods Pro за 188 евра

Apple AirPods Pro

Ако чекате овој ден да ја искористите понудата на AirPods, вашиот ден дојде. Една од најдобрите понуди што можеме да ја најдеме на Амазон, ја наоѓаме во AirPods Pro, безжичните слушалки на Apple со поништување на бучавата што се достапни за 188 евра, за малку 100 евра поевтино отколку во Apple Store.

AirPods за 129 евра

Apple AirPods

Втората генерација на AirPods, исто така е достапна во А. многу интересна цена. Можеме да го најдеме моделот што се наплатува со кабел за 129 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.