Најдобрите зделки на Aqara на Amazon Prime Day

Amazon Prime Day е тука и е совршено време за тоа набавете ги производите кои долго време ги следите по ниски цени. Овде ги избравме најдобрите додатоци Aqara за да ја комплетираме домашната автоматизација со HomeKit.

Aqara има широк спектар на додатоци компатибилни со HomeKit. Од безбедносни камери до сензори за температура и квалитет на воздухот, преку сензори за отворање врати и прозорци, паметни приклучоци, безжични прекинувачи, мотори за завеси, сензори за движење итн. Сите негови додатоци имаат попусти за овој прв ден на Амазон започнува денес 11 октомври и завршува утре 12 октомври, и можете да заштедите до 20% во споредба со кој било друг ден од годината.

Главните понуди Aqara започна оваа недела и тие ќе траат 48 часа се:

 

производ Прецизност на нарачка Оригинална цена Попуст
Camera Hub G3 79,81 € 93,89 € 15%
Camera Hub G2H Pro 50,99 € 59,99 € 15%
Сензор за влажност и температура 18,45 € 21,99 € 16%
сензор за движење P1 24,64 € 28,99 € 15%
TVOC Монитор за квалитет на воздухот 35,99 € 44,99 € 20%
Контролор за сенка (верзија со прачка) 93,49 € 109,99 € 15%
Контролор за сенка (верзија на песна) 84,99 € 99,99 € 15%
контролер на продавницата 52,69 € 63,99 € 18%
Хаб М2 45,04 € 52,99 € 15%
Хаб Е1 29,74 € 34,99 € 15%

Има артикли за сите вкусови и цени. Важно е да се запамети тоа За да се постигне компатибилност на додатоците на Aqara со HomeKit, потребен е Hub, кои можат да бидат и камерите G3 и G2H Pro, или директно Hub M2 и E1. Овие производи ќе бидат централниот дел на кој се поврзани останатите додатоци на Aqara преку неговата апликација и тие автоматски ќе се појавуваат во Home апликацијата на нашиот iPhone, iPad, Mac или Apple TV. Исто така, важно е да се запамети дека HomeKit бара централен додаток, кој може да биде Apple TV или HomePod, и стариот модел веќе прекинат и новиот модел, HomePod mini. Имате неколку видеа на нашиот канал за производите на Aqara, како ова каде што објаснувам како да ги додадете во HomeKit користејќи го E1 Hub.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.