Нема да има залихи на iPhone 13 за сите до февруари 2022 година

Ако не ни беше доволно со пандемијата COVID-19, оваа 2021 година научивме нов збор: микрочипови. Глобален недостиг што ја парализира технолошката индустрија во време кога постои глобален страв за сите промени што ги претрпуваме во нашите животи. Се зборуваше за доцнење на лансирањето на iPhone 13 поради овие проблеми, но имаше неколку единици при лансирањето, да, на доцнењето станува патент и веќе има такви кои велат дека понудата нема да одговара на побарувачката до следниот февруари. Продолжете да читате дека ви ги кажуваме сите детали ...

И тоа е дека иако како што ви кажуваме имало снабдување при лансирањето, Тим Кук тврдеше дека имало проблеми во производството поради недостиг на компоненти. Во моментов имаме време на чекање од околу еден месец, а токму ова време не е толку долго бидејќи Apple се обиде да се изолира од овие проблеми дизајнирајќи свои чипови и „плаќајќи“ повеќе за нив. Но, вистината е дека проблемите ги засегаат сите нивни уреди... а исто така и Тим Кук потврди дека овие проблеми со снабдувањето тие претпоставуваат дека компанијата загуби од 6 милијарди долари. 

Постои оптимизам, а тоа е како што велиме, извештај од Дигитајмс потврдува дека следниот февруари ќе ги стабилизира понудата и побарувачката и со ова ќе можеме да го намалиме времето на чекање при купување на нов iPhone 13. Apple прави се што е можно да го реши овој проблем, тие се првите заинтересирани за продажба, но знаете, Ако сакате да подарите iPhone 13 овој Божиќ, купете го уредот сега за да го добиете навреме. И ти, Дали требаше да чекате долго за да го добиете новиот iPhone 13? Дали размислувате да го подарите овој Божиќ?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Антонио Хозе Адамуз Авила dijo

    Од презентацијата чекав 3 iPhone 13 Pro Max од 512 GB и новиот мобилен iPad Mini од 265 GB. Финансирањето е прифатено и се уште се чека. Се надеваме дека нема да биде толку долго! ‍♂️