Го ставивме на тест Xiaomi Mi 20.000mAh, најдобрата и неисцрпна надворешна батерија за вашите уреди

PowerBank на Xiaomi

Батеријата на нашиот паметен телефон не е ниту великодушно голема ниту неверојатно издржлива, иако односот помеѓу перформансите и потрошувачката на iPhone е многу добар (што заклучува дека iPhone е многу ефикасен), нискиот капацитет на неговата батерија нè прави живеат практично залепени на идовите.

И тоа е нешто што другите компании како Самсунг веќе ги искористија во своите рекламни кампањи, Корисниците на iPhone се „wallидни гушкачи“, потребен ни е приклучок во близина или немаме цел ден батерија (освен ако не користиме многу малку на нашиот уред или немаме верзија „Плус“).

Овој проблем, сепак, завршува од моментот кога ќе се зафатиме со а Екстремна батерија, и повеќе ако е интелигентно, квалитетно, има брзо полнење и капацитет да можеме да ги прашаме нашите многу сакани приклучоци некое време за нас.

Токму за оваа батерија, дојдов да разговарам со вас денес, според мое мислење, најдобрата надворешна батерија на пазарот, Xiaomi Mi 20.000mAh.

Капацитет

PowerBank на Xiaomi

Една од главните карактеристики на овој производ е неговиот голем капацитет, со 20.000mAh ни дозволува (и ќе ми дозволи) да издржиме до 4 или 5 дена интензивна употреба на нашиот паметен телефон без да треба да поминуваме низ приклучок, а кога велам интензивна употреба тоа е континуирана употреба; снимање видео, фотографии, употреба на GPS, навигација 4G, употреба на Bluetooth, екран со максимална осветленост, накратко, употреба што ја распаѓа таа скапоцена ефикасност на нашиот скапоцен iPhone и што батеријата Xiaomi може повторно да ја надомести со можност за полнење до 8 пати поголем од нашиот уред.

Брзо полнење

Xiaomi Mi 20.000mAh Но, толку голем капацитет повлекува голем проблем, повторно полнење, и овој проблем исчезнува благодарение на вградувањето на најновиот контролен чип на Texas Instruments (ветеран и реномирана северноамериканска компанија позната по своето производство на полупроводници), овој чип ви дава можност да наплаќате до 11.000mAh за само 3 часа, несомнено вртоглава брзина што ќе ни овозможи да бидеме во тек, со само 7 часа батеријата ќе биде целосно полна.

безбедност

Xiaomi Mi 20.000mAh

Еден од најважните аспекти при купување на ваков вид додатоци, овој и капацитетот се одлучувачки аспекти во овие додатоци, а тоа е дека има батерии до 40.000mAh на Интернет за помалку од 20 €, проблемот е што тие се поевтини неговите трошоци за производство со интегрирање на компоненти што ја гарантираат безбедноста на наведената батерија или уредите што се поврзани со нив, а последиците од поврзувањето на уредот од 900 € со батеријата од 20 € може да бидат погубни, што доведува до непоправлива штета на iPhone и оставање на овој вид штета надвор од гаранцијата што ја нуди Apple.

Со Xiaomi PowerBank овој аспект е целосно загарантиран и не вклучува ништо повеќе и ништо помалку од девет слоеви на безбедност кои гарантираат правилно функционирање на батеријата и одлична заштита на кој било уред поврзан на неа, на овој начин се осигуруваме дека не предизвикуваме штета на нашите скапи уреди.

Дизајн

Xiaomi Mi 20.000mAh

Батериите на Xiaomi обично се покриени со метална плочка за да се даде такво чувство на квалитет што секогаш го придружува овој бренд (чувство што им оддава чест на нејзините производи), сепак овој производ е исклучок, а со оглед на капацитетот тие се обидоа да ја намалат големината и тежината на оваа батерија до својот минимален израз, со што се зачувува атрактивен и уреден дизајн и повеќе од доволна отпорност за заштита на ваков производ.

Неговата обвивка е направена од еколошка пластика отпорен на удари, гребнатини и топлина, со што се спречува надворешниот извор на топлина да ја оштети батеријата, и како ова да не е доволно, се состои од олеснителни две лица (горни и долни), малите пластични точки му даваат допир на оригиналност на овој производ и спречете го лесно да се лизне, сето ова овозможува овој производ да тежи само 338 грамови, со што е лесен за транспорт и го прави совршен производ за секој корисник.

Како глазура на тортата, има три пристаништа, двајца од нив USB-A и еден MicroUSB OTG, вториот се наоѓа во центарот на предниот дел и се користи за полнење на внатрешната батерија.

Паметен систем за полнење

Xiaomi Mi 20.000mAh

Батеријата на Xiaomi има паметен систем за полнење што автоматски ги прилагодува излезната моќност, напон и јачина на струја врз основа на уредот што е поврзан и неговите потреби.

Батеријата е способна да открие каков вид на уред се полниме и кои вредности на полнење најдобро одговараат на нејзините потреби за пренос на енергија што е можно побрзо и поефикасно, откако уредот ќе се наполни целосно. батеријата автоматски се исклучува и интелигентно (бидејќи има два излеза) за да се избегне преоптоварување на уредот, затоа не треба да се грижиме ако го оставиме телефонот поврзан на него преку ноќ, тој ќе го исклучи кога телефонот ќе го достигне својот максимален капацитет.

Во случај ова сè уште да не го привлече вашето внимание, оваа батерија е способна да го полни новиот MacBook, ние треба само да го земеме USB-кабелот А-тип на USB-тип Ц и да го поврземе MacBook-от со батеријата кога ќе ни треба, таа ќе се прилагоди неговите параметри автоматски за безбедно вчитување на нашиот лаптоп каде и да ни треба.

цена

Xiaomi Mi 20.000mAh

Цената е можеби уште еден од нејзините најдобри аспекти, а тоа е неговата пазарна вредност е 30 €, многу конкурентна цена како што оваа марка е навикната да нуди, „лошата вест“ е дека Xiaomi не продава официјално во Европа, сепак можеме да ја набавиме во доверлива продавница која продава ваков вид увезени производи, овој пат имам купена од Gearbest, каде што сум купил претходно и тие ја заработија мојата доверба испраќајќи ми оригинални производи (има продавници кои продаваат неофицијални производи, знаете дека Кина страда многу од имитации).

Заклучок

Добрите

 • Батерија со висок капацитет.
 • 9 слоја на безбедност ги штитат вашите уреди постојано.
 • Неговиот дизајн е еколошки, удобен и лесно пренослив.
 • Тешко е само 338 грама.
 • Има 2 USB-A порти со паметен излез.
 • Високо квалитетно брзо полнење, 11.000mAh за само 3 часа, целосно полнење за 7 часа.
 • Автоматско исклучување за да се избегнат преоптоварувања (и на уредите и на самата батерија).
 • Многу конкурентна цена.
 • Одлична вредност за цената.

Contras

 • Може да потрае до 1 месец за да пристигнете од Кина.
 • Инструкции на кинески јазик.
 • Достапно само во бело.
 • Само 4 LED диоди за одредување на преостанатата батерија (25, 50, 75 или 100%).

Мислење на уредникот

Xiaomi Mi 20.000mAh
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
 • 100%

 • Xiaomi Mi 20.000mAh
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Капацитет
  Уредник: 100%
 • безбедност
  Уредник: 100%
 • Дизајн
  Уредник: 100%
 • Издржливост
  Уредник: 100%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 100%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

16 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ендру_Лнд dijo

  Голем придонес, за решавање на проблем што го имаат многумина од нас. За неколку месеци планирам да го обновам мојот iPhone ... но имам прашање, дали е компатибилен со iPhone 4s? Ви благодарам.

  1.    Хуан Колила dijo

   Целосно компатибилен со кој било уред што се полни со USB кабел

 2.   Понудете комарец dijo

  Добро утро, дали можете да ја споделите врската Gearbest за да ја купите?

  1.    Хуан Колила dijo

   Се разбира, можете да кликнете на копчето за купување или да го следите овој линк: http://m.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_263761.html ^^

 3.   езедемартиис dijo

  Здраво, живеам во Аргентина, но имам некој да ми го донесе од Шпанија. За Шпанците, како е страницата ТехноСпан? Тие го продаваат, но не знам дали треба да им се верува или е навистина оригиналната батерија.

  Ви благодарам!!!

  1.    Хуан Колила dijo

   Па, искрено кажано, прв пат го слушам името на таа веб-страница, од тие причини (не се навредувајте) ја избришав врската во вашиот коментар, повеќе од што било затоа што никогаш не сум купил таму и тоа е прво cez го прочитав твоето име и претпочитам да не ризикувам некој да го купи и да добие имитација, цената варира околу 3 € помеѓу нив и GearBest, па не знам до каде вреди, ако некој сака да ризикува тоа, тие можат да го сторат, од моја страна јас само ги коментирав производите на Xiaomi на Gearbest и бидејќи се покажаа автентични, единствениот во кој верувам

   Се надевам дека одговорив на твоето прашање, поздрав

  2.    Хуан Колила dijo

   Ве молиме, ако не сте ја потврдиле лично оригиналноста на производите што се продаваат на веб-страница, не ја објавувајте>. <Со увезените производи секогаш треба да шетате со олово! Моја препорака е Gearbest, како што веќе ти кажав пред тоа е претежно од моето лично искуство

   1.    езедемартиис dijo

    Ви благодарам многу на Хуан за вашиот одговор! Orderе го порачам на GearBest. И извинете за врските, само требаше да дојдете до врската на продажбата.
    Честитки!

    1.    Хуан Колила dijo

     Нема проблем, те разбирам, ние сме тука за она што ти треба

 4.   езедемартиис dijo

  Има и такви од GeekVida, но истите, не знам колку се сигурни .. (извинете за двојниот коментар).

  Препорачувате било кое од двете? Или подобро е да го нарачате на GearBest?

 5.   Мигел dijo

  Колку голем придонес !!

  Прашање Дали исто така се полни и макбук-воздухот?

  Со почит и благодарност

  1.    Хуан Колила dijo

   Ви благодарам многу.

 6.   79 dijo

  Може ли да се користи за Surface Pro 4?

 7.   Ентони dijo

  врвна продажба за замена на отпадот од батеријата што ја има iphone

 8.   соју28 dijo

  Имам 16.000mh xiaomi powerbank, има ли начин да се искористи за полнење лаптоп?
  Имајќи предвид дека лаптопите не се полнат преку USB, што е излез што го има powerBank. Дали има некој вид на кабел / адаптер од излезот на напојната банка до влезот на лаптопот Asus F5.5L (2.1 × 555 mm)?
  Поздрав и благодарност

 9.   Хуан Карлос dijo

  Гледајќи на Интернет, открив дека кинески мобилен телефон, наречен ouitel k6000 pro, наплаќа 5 минути полнење, дава 2 часа за споделување на видеото https://www.youtube.com/watch?v=BWVQUre Ature = youtu.be