Пристигнува новиот Insta360 ONE R, новата акциона камера со снимање 360

Ви го претставуваме новото Insta360 ONER, првата модуларна акција камера со која можеме да снимаме во 360 степени додека спојуваме различни камери што доаѓаат со технологија Leica за леќите. А. модуларна камера што пристигнува за револуција во пазарот на акциони камери бидејќи може да се користи дури и со најчесто користените беспилотни летала на пазарот. По скокот, ние ќе ви ги кажеме сите детали за оваа нова Insta360 ONE R, совршена модуларна акција камера.

Како што видовте на претходното видео, Insta360 сакаше да оди понатаму со овој Insta360 ONE R, новата камера од кинескиот гигант. Камера што всушност тоа е 3 во едно бидејќи со единствено тело на фотоапаратот можеме да користиме a 360 камера (како оној што го видовме на Insta360 ONE X), а 4K камера која ги има карактеристиките на претходната меѓу кои се стабилизира FlowState стабилизацијата дека вистината работи многу добро, или а камера со сензор од еден инч и леќа Leica.

Во „телото на фотоапаратот“ ќе имаме реверзибилен екран на допир Со кои можеме да играме според нашите потреби за снимање или фотографирање во режим на селфи. Плус исто така можеме да ја потопиме камерата до 5 метри (доволно за да вежбате нуркање со нуркање) или дури и да отидете длабоко до 30 метри со кутија за нуркање што ќе биде лансирана следниот февруари. Снимање во режим 4K до 60fps или 5.7K во режим 360 со користење на H265 кодек.

Неговите карактеристики се пополнети со а нов Ноќен режим што го подобрува снимањето видео и фотографии од претходната верзија на Insta360, можноста за контрола на камерата преку нашиот глас, или Авто рамка што благодарение на колекцијата видео 360 може да финализира видео со следење на предметот што го сакаме. Сето ова како додаток Воздушната, како што тие го нарекоа. Додаток кој ни помага да го монтираме овој нов Insta360 во А. Mavic Pro или на Mavic 2. Одлична опција да им дадеме на нашите беспилотни летала повеќе можности.

Сè има своја цена, и очигледно мора да земеме предвид дека во овој случај земаме две камери по цена од една. Овој нов Insta360 ONER има цена, во својата Верзија за близнаци, од 509,99 €; ако ја сакаме верзијата со сензор од еден инч (без камера 360 °) ќе треба да платиме 599,99 € (или 339,99 € за 4K верзија без 360). Прифатливи цени што прават многу интересни пакувања бидејќи тие можат да бидат прилагодени на нашите потреби. Најдоброто нешто е што, како што рековме, станува збор за единствено тело со камера што може да се комбинира со повеќе камери што ни ги нудат момците од Insta360: 360 камера, 4K камера, 1-инчен сензор камера и леќа Leica. Одлична опција за разгледување за секој што бара акција камера.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.