Новите слушалки близнаци од Fresh'n Rebel сега се продаваат во Fnac

Fresh 'n Rebel ги лансираше своите нови слушалки Twins and Twins Pro, True Wireless слушалки кои се појавија на пазарот со неколку опции во боја и два различни модели- Со и без силиконски перници за уши, за да одговараат на сите вкусови и уши.

Вистинските безжични слушалки се без сомнение најжешкиот технолошки производ во последните две години. Неговата удобност и сè подобрите карактеристики што ни ги нуди го направија дури и најскептичниот eptубов, оставајќи ги зад себе непријатните кабли. Fresh'n Rebel сакаше да се приклучи на овој тренд нудејќи ни производ со некои свои карактеристики што го разликуваат од останатите. Ако зборуваме за автономија можеме да кажеме дека имаме репродукција до 24 часа благодарение на неговото поле за полнење, со 4 часа на едно полнење за слушалките, и време на полнење од еден час, и за слушалките и за кутијата. Тие имаат USB-C конектор и се компатибилни со безжично полнење.

Во однос на квалитетот на звукот, брендот ветува повисоко ниво, со можност за користење на слушалките самостојно дури и за телефонски повици благодарение на неговите независни микрофони. Контролите на допир ќе ни овозможат да ја прескокнеме песната, да започнеме или да ја запреме репродукцијата, одговорете и закачувајте повици, како и повикувајте се на нашиот виртуелен асистент. Слушалките автоматски ќе се поврзат кога ќе ги извадите од кутијата и ќе се исклучат кога ќе ги ставите повторно внатре.

Но, Fresh'n Rebel сакаше да направи разлика со останатите, и поради оваа причина не само што се одлучи за многу внимателен дизајн, туку и за понуда на она што малкумина го нудат на пазарот. Поради оваа причина, тој ни нуди широк спектар на бои да избереме од онаа што најмногу ја сакаме: зелена нане, сина, розова, црвена, светло сива и темно сива. Но, тој исто така сака што и да е вашето уво, овие слушалки одлично ви стојат, затоа лансираше два модели: Совет за близнаци и близнаци, вториот со силиконска подлога што се калапи на вашиот ушен канал. Кој модел на слушалки ви се допаѓа најмногу, ќе имате избор со овие нови близнаци. И не можеме да ја заборавиме отпорноста на вода, за да не расипеме со спортување или одење на дожд. Новите близнаци од Fresh'n Rebel се Достапно од денес на Fnac за многу интересна цена со оглед на перформансите на овие слушалки: 79,99 €.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.