NOMAD Base One, најпремиум база за полнење

Има многу бази за полнење, но денес се обидуваме единствена основа за оптоварување според дизајнот, материјалите и перформансите. Новата NOMAD Base One е основата MagSafe која Apple никогаш не ја направил, а ние ви ја прикажуваме.

MagSafe сертификација, што не е мала работа

Доаѓањето на системот MagSafe значеше промена во базите за безжично полнење на iPhone, а веќе имаме безброј модели компатибилни со MagSafe, што многу ни го олеснува поставувањето на уредот. Но, „MagSafe Compatible“ е едно, а „MagSafe Certified“ е сосема друго..Овој последен печат е оној што можеме да го видиме на кутијата NOMAD Base One и тоа е печат што не го носат сите.

Да се ​​биде приклучок за „MagSafe Certified“ значи дека ги поминал сите проверки и барања на Apple за да му дозволите на вашиот iPhone да го препознае овој приклучок како безбеден и безбеден. овозможи 15W безжично брзо полнење. Конвенционалното безжично полнење достигнува само 7,5 W на iPhone, а само со официјалниот MagSafe на Apple може да достигне 15W. Можеме да додадеме полнач Belkin на официјалните полначи на Apple и отсега овој NOMAD Base One, достигнување на дофат на малкумина.

Многу врвни материјали и дизајн

Base One е неконвенционална база за полнење. Изработен е од цврст метал и стакло. Оваа метална конструкција и дава тежина од 515 грама, што со оглед на малата големина на основата е голема тежина. Горниот дел е изработен од стакло, без пластика, а во средината е MagSafe полначот, со доволна височина за модулот на камерата да не го допира стаклото дури и ако не носите футрола.

Во основата треба да додадете USB-C на USB-C кабел со должина од два метри од плетен најлон. Тоа е типичен NOMAD кабел, со многу добар квалитет и многу отпорен. Имаме две основни бои, црна и бела, а како би можело да биде поинаку, секој доаѓа со кабел со иста боја. Што недостасува во кутијата? Адаптерот за напојување. Точно е дека сме навикнати полначите да не се ставени во кутиите, но мислам дека оваа база заслужи да ја вклучи.

Адаптерот за напојување што го користиме мора да исполнува неколку услови за да работи правилно. Најважниот, мора да има моќност од најмалку 30 W за да може базата да обезбеди 15W безжично полнење што ги ветува. Сум пробал со полначи од 18W и 20W и не е дека побавно се полни туку ништо не се полни. Со еден од 30 W, сè е совршено. Очигледно мора да е полнач со USB-C конекција, но тоа е речиси здраво за готово во овој момент.

беспрекорна работа

Фондацијата со овој квалитет мора да функционира апсолутно совршено, и тоа функционира. Магнетот на MagSafe системот е навистина моќен, помоќен од оној на сопствениот MagSafe кабел на Apple или од базата MagSafe Duo што ја користам со месеци. Невозможно е погрешно да го поставите вашиот iPhone на оваа лулка, бидејќи магнетот ги влече вашата рака и iPhone во совршена положба. И да го отстраните iPhone? Па, нема проблем, бидејќи големата тежина на основата значи дека можете да го извадите телефонот со една рака без да се подигне или трепне основата.

Кога ќе го поставите iPhone го слушате звукот на MagSafe системот проследен со анимацијата што ја предизвикува само официјалниот MagSafe систем на екранот, потврда дека добивате брзо полнење од 15 W. Не е толку брзо полнење како што го добивате со кабел и полнач од 20 W, но е прилично блиску. Ако ви треба значително засилување за кратко време, оваа основа е најдобрата алтернатива за кабелот, елемент на кој некои од нас веќе одамна заборавиле.

Мислење на уредникот

Новата Base One на NOMAD е базата MagSafe што Apple требаше да ја направи и никогаш не ја направи. За материјали, завршна обработка, дизајн и перформанси, во моментов нема слична основа на пазарот, а вклучува и MagSafe сертификат, нешто со што многу малку производители можат да се пофалат. Очигледно ова е висока цена што треба да се плати: 129 долари на веб-страницата на НОМАД (линк) во која било од двете бои. Се надеваме дека наскоро на Amazon и Macnificos.

НОМАД База еден
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
$ 129
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 100%
 • Издржливост
  Уредник: 100%
 • Завршува
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Дизајн и материјали
 • Не се движи под неговата тежина
 • MagSafe сертифициран
 • Безжично брзо полнење

Contras

 • Не вклучува адаптер за напојување

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.