Номад ја лансираше својата прва супер тенка футрола за iPhone 14

Номад Супер тенок футроли

Ако сте љубител на футроли кои едвај додаваат тежина на вашиот iPhone, имате среќа затоа што еден од најдобрите производители на куќишта ја лансираше оваа категорија за iPhone 14.

Кога зборуваме за корици, постојат две добро диференцирани категории: оние кои имаат приоритет на заштитата и оние кои сакаат нешто што едвај ја менува естетиката и димензиите на нивниот iPhone. Додека првите имаат огромен список на можности, со различни материјали, дизајни и цени, вторите се малку повеќе напуштени од производителите. Затоа е одлична вест што бренд како Nomad, кој ни ги нуди некои од најдобрите футроли што можеме да ги најдеме за нашите iPhone телефони, за прв пат се лансира во оваа категорија корисници со две футроли компатибилни со тенди за моделите iPhone 14. .

Номад Супер тенки футроли

Новите Super Slim футроли на Nomad се толку тенки што немаат ни копчиња. Тие одговараат на вашиот iPhone како ракавица и имаат исечоци за копчињата за напојување и јачина на звук, плус очигледното за прекинувачот за исклучување на звукот, микрофонот, звучникот и конекторот Lightning. Важно е да се напомене дека и покрај неговата екстремна тенкост, Nomad избра да го заштити целиот ваш уред, 360º, што значи дека горниот и долниот дел се исто така покриени со капакот. Што е со модулот на камерата? Тоа е единственото место каде куќиштето се згуснува за да се создаде усна што ги штити сите три леќи на камерата на iPhone за да можете лесно да ја поставите на која било површина.

Номад не дава детали за пластиката што се користи за овие навлаки, но ни дава до знаење дека најмалку 50% потекнува од рециклирани материјали, што е уште еден момент во негова корист. Компатибилен е со безжично полнење, а тие се толку тенки што се компатибилни дури и со системот MagSafe, и покрај тоа што нема магнети во куќиштето. Номад, сепак, јасно покажува дека стисокот нема да биде толку силен како оригиналниот MagSafe, па затоа не препорачува користење држачи за автомобил со неговото куќиште. Но, ќе можете да ги користите вашите полначи MagSafe дома и да ја искористите практичноста на магнетниот систем со оваа футрола. Достапен е за сите модели на iPhone 14 во две бои, црна и проѕирна, и двете со мат финиш и површина дизајнирана да нуди добар стисок. Неговата цена на веб-страницата Номад е 29,95 долари (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Тони dijo

  хахахаха поскапо ве молам!! има фини и квалитетни на aliexpress за 2 € со превоз
  каков начин да се измами персоналот ајде!