Обама претпочита Fitbit од Apple Watch

Обама Фитбит

Вистината е дека повеќе од една прилика славните Apple направија голема корист на Apple појавувајќи се со своите додатоци и главни производи. Многу пати, тоа е всушност платено рекламирање. Во други случаи, тие се само лични избори кои го фаворизираат публицитетот на компанијата. Но, во неколку случаи се покажува спротивниот ефект, бидејќи се чини дека јаболкото ги знае триковите дури и за да ги убеди оние што потпишале договори со конкуренцијата. Доволно е само да се потсетиме на случаите на меѓународни натпревари во кои судските процеси ги направија производите на „Епл“ да исчезнат од сцената затоа што се прикрадоа заради личен избор на познати личности.

Во овој случај, приказната е обратно и затоа што е толку невообичаена, сакав да ја донесам на нашиот блог денес. Најгорната фотографија на која Обама носи Fitbit наместо Apple Watch предизвикува многу да се зборува на социјалните мрежи. Иако секој е многу слободен да избере производ што го сака, јасно е дека Обама носи премногу меѓународна тежина како да останува незабележан фактот дека тој се одрекува од додатокот на јаболкото. И со ова, повторно се поставува прашањето, дали Apple Watch навистина е неопходен како iPhone?

Yo Особено мислам дека имањето Apple Watch има многу предности. Но, тој ги има само за одредена група на гикови, која сака да го извлече максимумот од неговиот зглоб. Оние кои сакаат нешто поедноставно, без толку многу функции, и пред се што не го вади центарот од нивниот мобилен телефон, јасно е дека не им треба часовник на Apple. Дали е време да се размислува за нов додаток на половина пат меѓу сегашниот паметен часовник и најпопуларните и достапни нараквици? Компанијата најверојатно нема да направи скок оваа година, бидејќи веќе направи премногу измени во концептот. Но, искрено, мислам дека порано или подоцна ќе заврши преку обрачот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алфонсо Р. dijo

  Одговарајќи на вашето прашање ... дали Apple Watch е навистина суштински како iPhone?

  Не мислам дека ниту едно од двете е од суштинско значење, но, се разбира, во ерата на комуникациите, ТОАЛО потрошливо е Apple Watch.

  Како што веќе коментирав повеќе од една пригода, верувам дека СИТЕ компании биле пред своето време со лансирање на овие SmartWatches според мое мислење без завршна, навистина смешна батерија (ова е сигурно најлошото), тие не се водоотпорни (и јас значи капење во базен или во море) и, освен тоа, освен известувањата, ова го прави секој кинески часовник од 30 евра, јас не гледам друга употреба. Со други зборови, тие изгледаат премногу скапа мода за „сокот“ што навистина може да се извлече. Оние да, во некои случаи како што е оној што е при рака или LG Watch Urban мора да се каже, особено последниот, што е многу убав.

 2.   Дан Фернандез Фернандез dijo

  Секако, затоа што на Обама му е дозволено да носи што сака ... како кога беа принудени да користат капина и други причини како што се безбедноста и слично, немаат никаква врска со тоа. Може да кажете дека сега е модерно да се плеткаме со часовникот со јаболка и за ова имате какво било изговор.

 3.   Луис Падилја dijo

  Јасно е дека претседателот Обама немаше да има Apple Watch кога не може да носи iPhone. Да се ​​потсетиме дека користите BlackBerry. Иако тој објави твит од iPhone, веројатно не беше тој, туку некој од неговиот персонал. Повеќе од еднаш тој јасно стави до знаење дека од безбедносни причини користи ББ.

 4.   Антониоо dijo

  Давате болка Кристина и секој ден се повеќе и повеќе

 5.   Ентони dijo

  Обама во животот ќе земе нешто со iOS или Android за да види дали ќе дознаеш !!