Ова би бил iPhone 13 според истекувањето на CAD-датотеки

Веќе знаете дека за да може iPhone да стигне до нашите раце како што е, прво се прават мноштво симулации и дигитални дијаграми што ќе помогнат во последователното производство, а овие дигитални дијаграми имаат тенденција да станат први протекувања од година во година, нешто се чини дека тоа се случи повторно.

„Ликер“ ги објави CAD-датотеките на новиот iPhone 13 и можеме да добиеме дефинитивна идеја за тоа каков ќе биде дизајнот што ќе го придружува терминалот на компанијата Купертино. Да разгледаме подетално еден дизајн за кој се чини дека е повеќе од потврден и за кој ќе се зборува многу.

Се јави каналот ЈуТјуб FrontPageTech беше задолжен за откривање на новости за iPhone 13 за кои ќе зборуваме денес. Прво можеме да видиме дека уредот се чини дека е потенок од iPhone 12 во неговите достапни верзии. Од своја страна, најголемите промени ќе бидат присутни во модулот за камера, каде ќе откриеме дека горната лева и долната десна област ќе бидат протагонисти на модулите на „стандардната“ верзија на iPhone 13. Се чини дека сензорот LiDAR станува достапен во сите верзии, бидејќи претпоставуваме дека « стандардна »верзија Про» ќе има најмалку 3 фотографски сензори.

Се чини дека да, намалувањето на FaceID не е толку важно колку што рекламираа. Нема новини освен фактот дека модулот сега ќе има повеќе обележан горен раб и дека ќе привлече внимание кон останатите работи, препорачувам да го погледнете последниот квартал на видеото што ги носи овие вести така дека можете да го погледнете погледнете малку подлабоко. Во меѓувреме, ние ќе бидеме во тек со сите протекувања што се случуваат на iPhone 13 за веднаш да ви ги донесеме вестите, дали ќе ги пропуштите? Се надевам дека не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.