Ова е безжична дијагностичка база на серијата 7 на Apple Watch

Безжична лулка за Apple Watch Series 7

Пред неколку дена ви кажавме дека првите единици на Apple Watch Series 7 стигнаа до медиумите. И некои корисници, по нивната длабинска инспекција, тие го сфатија отстранување на поддршката за физичка дијагностичка порта на новиот часовник на Епл. Наместо тоа, дијагнозата поставена во физичките продавници на Apple ќе се направи преку а нова безжична дијагностичка база што работеше на фреквенција од 60.5 GHz. Сега можеме да видиме првите слики од оваа база, протече преку бразилска агенција за комуникации.

За поддршка, Apple користи безжична дијагностичка база

Новата дијагностичка база за новиот Apple Watch Series 7 се споменува како модел A2687. До сега, големите часовници на Apple криеја приклучок за поддршка што се поврзуваше со системите на Apple во физички продавници. Со оваа врска, можете да го ресетирате уредот, повторно да инсталирате watchOS и технички да анализирате што може да се случи со уредот.

Безжична лулка за Apple Watch Series 7

El Apple Watch Series 7 престанува да го додава овој физички порт да се отвори пат за а безжичен пренос на податоци. Овој трансфер се врши преку оваа база за безжично полнење за која зборуваме. Се користи само за внатрешна работа и работи преку фреквенции од 60,5 GHz. Основата има две парчиња како што можете да видите на сликата што ја предводи статијата. Овие слики се протекоа преку Anatel, телекомуникациска компанија лоцирана во Бразил.

Поврзана статија:
Apple го отстрани дијагностичкиот порт од серијата 7 на Apple Watch

Долниот дел ја носи основата за полнење со магнетски полнач и USB-C порта што би се поврзала со системите на Големото јаболко. Од друга страна, горниот дел овозможува држење и фиксирање на часовникот. Врската помеѓу магнетната основа и заградата овозможува вршат сите видови техничка дијагностика во безбедни средини преку системи создадени од Apple, како што се физички продавници или овластени трети страни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.