Ова е време со камче: екран во боја и автономија од една недела

Време со камче

Иако неговото ослободување протече пред време, Време со камче сега е официјално. Компанијата која дистрибуираше околу милион единици на својот паметен часовник, сега пробува нов концепт кој ја одржува првичната суштина, но се подобри за да се прилагоди на новите потреби.

Pebble Time е целосно редизајниран модел, како однадвор, така и за неговиот хардвер. Она што можеби најмногу го привлекува нашето внимание е нејзината нова дисплеј во е-хартија во боја тоа ветува дека ќе продолжи со намалена потрошувачка, правејќи ја батеријата на Pebble Time да трае помеѓу пет и седум дена, точно иста како онаа на Pebble и Pebble Steel.

Рамката што се граничи со екранот за е-хартија за времето со камче е не'рѓосувачки челик а предниот дел што го штити дисплејот е Горила стакло. Часовникот е 20% потенок од оригиналниот модел и ремените сега имаат нов прицврстувач за брзо ослободување што ни овозможува лесно да ги менуваме.

Часовникот има и а нова верзија на оперативниот систем Pebble OS Beе можете да ги организирате информациите прикажани на екранот, како што се времето, вестите, летовите и потсетниците, без да се мешате во прикажувањето на известувањата.

Се разбира, сите апликации моментално достапна за тековните камчиња, може да се инсталира во времето со камче.

Што треба да направите за да добиете камчево време? Компанијата се враќа на своето потекло и објави кампања на Кикстартер што ќе ни понуди можност да добиеме една од првите единици за 159 УСД, да може да избере помеѓу три различни бои. Првите пратки ќе бидат извршени во мај оваа година.

Ако сакате да почекате и да го купите Pebble Time подоцна, часовникот ќе чини 199 долари откако ќе заврши кампањата за собирање капитал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Александар dijo

  Одлична шлаканица на Apple Watch. Многу подобро од она што ќе го понуди Apple's Warch, без сомнение.

  1.    Etоет dijo

   Се откачуваш хахахаха

 2.   Луис dijo

  барем ефтино сигурно, камчето повторно го стори тоа

 3.   Хозе Велез dijo

  Вие претпоставувате дека сте бесценети: повеќе од 10 милиони долари и 60.000 резервации… и сметајќи.