Ова е случај NueVue за iPhone 6, чувајте го вашиот мобилен телефон секогаш чист и заштитен

NueVue iPhone 6 Case

Веќе неколку години, му ја доверив заштитата на мојот iPhone Случаи со NueVue. Сметам дека тоа е еден од најубавите, елегантни и најотпорни случаи што сум ги имал до сега.

Иако ми беше тешко да го набавам (на крајот најбрзото нешто е да одам на официјалната веб-страница на производот), NueVue за iPhone 6 продолжува со својата филозофија, одржувајќи го дизајнот на случајот непроменет во однос на изданието на iPhone 5s и обложувајќи се на неговата антимикробна заштита.

NueVue iPhone 6 Case

Која е таа антимикробна заштита? Тешко е да се оправда нешто што не го гледаме, ова е човечкото суштество. Сепак, кориците на NueVue имаат внатрешен микрофибер што ветува кога е во контакт со површината на терминалот намалување на нивото на микроби и бактерии за 99,9% два часа подоцна. Оваа микрофибер отстранува и какви било траги од отпечатоци од прсти од површината на екранот на iPhone, така што секогаш кога ќе го извадиме, ќе излезе беспрекорно.

Очигледно, не успеав да проверам дали случајот NueVue убива бактерии или не. Зад сето тоа стојат научни студии и гаранции за производителите па се претпоставува дека тие го испорачуваат она што го ветуваат. Друга работа е што ние сме повеќе или помалку заинтересирани за оваа одлика. Она што е сигурно е дека како одминува времето, можеби ќе биде потребно да се исчисти внатрешноста на капакот и да се користи спреј за чистење, така што ќе ги зачуваме својствата на оваа микрофибер и нејзината ефикасност подолго.

NueVue iPhone 6 Case

Во врска со нејзината улога како корица, NueVue што го гледате на фотографиите е изработена од кожа НАПА, нешто што му дава елеганција што ја нудат малку случаи на пазарот. Горниот дел на iPhone е совршено усогласен со куќиштето додека на дното гледаме голема дупка што ја има својата мистерија.

Овој долен отвор служи за извадете го iPhone 6 од куќиштето Ново Едноставно, лесно притискаме со прстот и тој излегува многу по малку, елиминирајќи го секој ризик да биде застрелан. Мобилниот е притиснат внатре во куќиштето, така што нема ризик да падне на земја.

NueVue iPhone 6 Case

Оваа дупка обезбедува и други серии на предности како што е можноста за оставете го iPhone да се полни додека е во случајот. Истото се случува со звучникот, чиј звук може да излезе надвор без проблеми и не се задржува.

Ова се сите особености што ги нуди куќиштето NueVue iPhone 6. Јас би го препорачал за сите оние кои сакаат да го заштитат својот мобилен телефон кога го носиме во џеб, но кои, манипулирајте го без додаток што ве спречува да уживате во тенкиот терминал, неговата алуминиумска обвивка, дизајнот итн.

NueVue iPhone 6 Case

Колку чини овој капак? Ако го побараме преку веб-страница на производителот ќе мора да платиме 53 евра за производот и 10 евра за трошоци за испорака. Ако ви се чини скапо, само забележете дека кожната обвивка од Apple за iPhone 6 чини 45 евра и има страшно стареење, особено во која било друга боја освен црна, аспект во кој NueVue е многу поценет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маријано dijo

  Многу добар изглед, но висока цена. Јас го користам надворешниот разум на АДОРЕ ЈУНИ и ентериерот на микрофибер. Слична операција, но поминува незабележано и има подобра возраст. И чини 15 евра
  http://adorejune.com/apple/iphone/308/classic-case-for-apple-iphone-6-black/

 2.   Хочи75 dijo

  Убава, но се согласувам дека е прескапа. И со бактериите го јадам Свети Тома, ако не видам, не мислам така. За тие цени би добил Сена. Од друга страна, Adore Jun изгледа кул и цената е неодолива, затоа побарав еден за да видам како беше. Благодарам многу!

  1.    Начо dijo

   Sena исто така изгледа многу добро, многу сличен на NueVue. Adore јуни се исто така уште една одлична опција со одлична цена, работата е што долго време носев кутии од тој стил и сакав промена. Толку ми се допадна моделот NueVue iPhone 5s што не можев да одолеам да купам друг за 6. Се разбира, се согласувам дека станува збор за фурнир.

   Честитки!

 3.   Vito dijo

  Овде се случува вообичаеното ... Надвор од Шпанија тие „се борат“ за кориците направени во Убрике (Шпанија) и тука, дома, не е важно ...

  Кога излезе iPhone 5, започнавме како тест случај со неколку корици што му дадоа 1000 круга во квалитет и цена, и класични и со младински бои, една боја или две или три - во кожа од 1 одделение… и таму беше.

  Срамота е да се види како производи што не вредат повеќе од 20-25 евра се продаваат за 59 € и овие се продаваат ...

  Така, невозможно е да се преземе иницијатива.

 4.   Карлос dijo

  Мислам дека ако зборуваме за случаи што одговараат на iPhone, најдобрите се оние на Sena. Имав еден со iPhone 4 и сега го имам со 6. Единствената лоша страна е што кога ќе ја смените позицијата на приклучокот за слушалки на 6, ќе треба да го свртите телефонот за да можете да го користите. За останатото, ми се чини дека е оној што најмалку се забележува ако го носите во џеб.
  Што се однесува до цената на овие футроли ... ако размислиме колку чини iPhone, не е логично да ставаме футроли од 5 €. Тоа е мое мислење.