Ова се некои од новите емотикони кои ќе пристигнат подоцна оваа година на iPhone

Во последниве години, употребата на емотикони стана повеќе од вообичаена при изразување на нашите емоции, стравови, расположение ... Секоја година, конзорциумот Уникод додава голем број емотикони, генерално врз основа на популарни барања, но исто така е одговорен за елиминирање или модифицирање на постојните.

Уникод 11 официјално излезе утре, но конзорциумот веќе објави дел од нови емотикони што ќе ја видат светлината на уредите на Apple пред крајот на годината. Некои од нив веќе ги знаевме, бидејќи беа вклучени во популарно барање, сепак други се особено впечатливи затоа што сигурно не сте размислувале за нивно можно вклучување во нови надградби.

Меѓу емотивните што ќе дојдат од раката на следното ажурирање, наоѓаме некои од најбараните, како што се фламенко и бело срце. Но, покрај тоа, ќе го видиме и нуркачка маска, секира, маслена ламба, хиндуистички храм или ламба за масло. Сите овие емотикони ќе пристигнат со следното ажурирање на iOS, број 12, верзија што ќе биде официјално претставена за неколку часа на конференцијата за отворање на WWDC.

Сите овие нови емотикони не само што ќе бидат достапни на iOS, туку и Тие исто така ќе бидат достапни и на macOS и на watchOS, како и на други оперативни системи. Веќе некое време, GIF-датотеките започнаа да стануваат омилена алатка на многу корисници, бидејќи ни овозможува да ги понудиме своите чувства на пографичен начин. Покрај тоа, на располагање имаме и голем број GIF-иф да ги искажеме истите благодарение на библиотеките достапни во форма на апликации преку Интернет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.