Ова ќе биде процес на конфигурирање на новите Apple AirTags

Еден од производите што буди најмногу гласини се мистериозните AirTags, некои налепници кои ќе ни помогнат да следиме кој било предмет на која ја додаваме оваа curубопитна налепница. Се Плочки најпознати во оваа категорија, но Apple не сака да остане зад себе и да објави свои налепници за тракери, Воздушни таги. Не знаеме кога ќе бидат ослободени, но нивното постоење е реалност благодарение на сите протекувања што ги видовме. Нови: веќе знаеме како ќе биде процесот на конфигурација. По скокот ви ги даваме сите детали ...

Како што видовме и други пати, процесот ќе се спроведе преку новата апликација за пребарување, апликацијата што ќе ја централизира геолокацијата на сите наши уреди и на пријателите кои не овластуваат да ја знаеме нивната локација. Затоа ќе го видиме Картички Луѓе, уреди, објекти и Јас. Овие објекти што можеме да ги лоцираме благодарение на AirTags може да се категоризираат и рамномерно Можеме да ставиме некои емотикони за да може нивната диференцијација да биде полесна. Снимките на екранот кои се приклучуваат на потврдата за регистрација од страна на Apple за името на AirTags, така што сега треба да знаеме само кога ќе биде лансиран и што е најважно: неговата цена.

Некои Слики кои им се придружуваат на оние што протекоа за време на бета-изданието на iOS 13. Сега, мора да продолжиме да чекаме уште малку, за разлика од новиот AirPods Pro што мислам овие AirTags ќе бидат објавени за време на претстојниот Keynote бидејќи на крајот е нов „уред“ и сигурно момците од Купертино сакаат да ни ги претстават. Ние ќе останеме внимателни на неговото можно лансирање и очигледно каква било индикација за Keynote во која можеме да ги видиме овие нови AirTags и кој било нов уред од Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.