Овие протечени рендери на Apple Watch Series 7 ќе ја потврдат неговата промена во дизајнот

Презентација на серијата Apple Watch 7

Гласините за него иден дизајн Apple Watch Series 7 не запира. Пред три месеци протече можен дизајн различен од оној што го гледавме шест генерации и се чинеше дека сите последователни протекувања одат по таа линија. Всушност, пред неколку минути беше објавено некои нови рендери што го прикажуваат редизајнирањето на Apple Watch Series 7. Овој безброј примерок од промена на дизајнот н makes тера речиси да потврдиме промена во трендот на големото јаболко во паметниот часовник. Станува збор за исчезнување на закривените рабови што им отстапуваат место на рамните рабови што потсетуваат на iPhone 12 и евентуално следните MacBooks.

Нов дизајн на седмата генерација Apple Watch од Apple

Рамните рабови на Apple Watch Series 7 го поттикнуваат дизајнот на iPhone 12

Новиот Apple Watch Series 7 најверојатно ќе го види светлото на денот заедно со iPhone 13 на септемврискиот настан. Презентациите со висока дефиниција базирани на CAD, објавени пред неколку минути од 91mobiles ајде да погледнеме дизајнот што ќе ја има седмата генерација на паметниот часовник на Apple. Според она што го велат, овие слики се извлечени од индустриски извори без да се наведе во кој момент од синџирот се добиени информациите или какви било други податоци што овозможуваат потврдување на вистинитоста на сликите.

Поврзана статија:
Ова ќе биде следната Apple Watch Series 7

Големото јаболко ја комплетира визуелната промена на Apple Watch

Презентација на серијата Apple Watch 7

Сепак, дизајните што можеме да ги видиме на сликите се слични на минатите протекувања. Ова ни овозможува да донесеме заклучок: промена на трендот во дизајнот речиси потврдена од страна на Apple, барем на Apple Watch, откако направи промени во iPad и iPhone.

Новиот дизајн на Apple Watch Series 7 ги елиминира заоблените рабови, отстапувајќи место на кутија со рамни рабови. На мало ниво на дизајн, како што е распределбата на копчињата и Дигиталната круна, се чини дека нема промени. Можеме само да истакнеме зголемување на големината на звучниците На левата страна.

Серијата Apple Watch 7 може да вклучи чип U1 за да се интегрира со мрежата Најди ми. Покрај тоа, тоа ќе ви овозможи некои дополнителни функции како што се отворање брави компатибилни со оваа технологија. Часовникот ќе биде достапен во неколку бои, некои нови во однос на Серијата 6, иако нема потврда бидејќи Apple продолжува да ги тестира боите, меѓу кои има и пастелна боја.

Конечно, иако рендерите не вклучуваат информации во врска со големини, пријавено е за можните големини на достапните модели. Седмата генерација на паметниот часовник на Apple би била достапна во Модел од 44 метри со големина 44х38х9 мм со а 1,8 инчен екран во споредба со претходната генерација. Вториот, во моделот од 44 метри, имаше големина од 44х38х10.7 мм.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.