Овој концепт покажува редизајн на апликација за контрола на домашна автоматизација

Автоматизацијата во домот стана нешто за инвестирање во наредните месеци. Секој ден гледаме нови производи што можат да се поврзат со нашите уреди за да ги контролираат од таму. Сепак, останува уште многу да имаме целосна контрола врз нашите домови на дланка. Во iOS и iPadOS имаме Насловна апликација со која можеме да контролираме некои аспекти за автоматизација на домот на нашите производи се додека се компатибилни со комплетот за развој на HomeKit. Овој концепт на уметникот студент по ликовна уметност Лу Јуханг покажува редизајнирана апликација која го прикажува iапликација за контрола на автоматска домашна дилика.

Идилична апликација за контрола на автоматизација на домот, за што ќе треба време да се види

Овој дизајн е објавен на Behance е стандард за апликации за контрола на производи за автоматизација на домот. Иако iPad и iPhone се гледаат во текот на целиот проект, авторот уверува дека ќе биде достапен за секој уред сè додека тој е адаптиран од секоја од соодветните компании. Креаторот, студент по ликовна уметност, увери дека не е А. концепт за домашна апликација да се користи, туку концепт-цел чија насока е да ги постави сите паметни домашни уреди на исто место за нивна контрола.

Клучот за овој концепт е тоа му овозможува на корисникот да ја прилагоди апликацијата менување на различните простори за производите што ги имате. Покрај тоа, бројот на параметри што можат да се прилагодат е многу голем: типографија, темен режим, бои, кратенки, создавање на различни простории со различни производи ... Друга од најинтересните работи е тоа контролата на еден уред може да се сподели. Тоа е, ако сте сопственик на уред, гостин може да побара пристап до него. Можете да го прифатите од самата апликација за да и дозволите да ги менува параметрите на предметниот производ.

Во концептот гледаме голем број алатки, апликации и различни фрлачи: видео, музика, контрола на термостат, контрола на светло, контрола на бојата итн. Значи, можностите би биле во одликите за прилагодување на производот автоматизација на домот. На кратко, овој концепт е многу комплетен со голем број карактеристики, но тие не само што зависат од компанија како што е Apple, туку и од компании кои произведуваат уреди за автоматизација на домот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.