Овој концепт покажува iPhone 13 со помал изрез и подобра камера

IPhone 13 камера во нов концепт

На гласини и протекување информации за iPhone 13 почнуваат да се појавуваат на насловните страници на медиумите. Како и секоја година, додека се приближуваме кон месец септември, започнуваат да се објавуваат податоци, гласини и можни концепти за тоа каква би можела да биде следната генерација на iPhone. Во оваа прилика А нов концепт на iPhone 13 која вклучува два аспекти за кои се зборува веќе подолго време. Тоа изгледа се предвидува намалување на горниот изрез и подобрување на камерите на техничко и дизајнерско ниво.

Започнуваат концептите на iPhone 13: одбројување до септември

Поздравете го и најмалиот изрез, новата камера што ќе ви овозможи да направите подобри фотографии. Batteryе заврши батеријата MagSafe, со 1460 mAh. Згора на тоа, поголема батерија трае до 1,5 пати подолго.

Овој нов концепт објавен од добро познатиот корисник ConceptsiPhone покажува iPhone 13 со нова електрична портокалова боја. Всушност, во текот на видеото можеме да видиме уште една новина: обоени MagSafe батерии. Корисникот предвидува дека Apple може да ги понуди овие батерии, објавени пред една недела, со рамка во боја на iPhone 13, а останатите бели, наместо целото бело тело, како што се продаваат сега.

Поврзана статија:
Гласините се враќаат, iPhone 13 ќе дебитира на секогаш вклучениот екран

На естетско ниво, концептот iPhone 13 е сосема сличен со iPhone 12. Освен една особеност: камерите. Мора да запомниме дека се соочуваме со моделот што монтира само широк агол и ултра широк агол и, во моментов, тие камери се во вертикална положба одзади. Меѓутоа, во врска со ова гледаме како двете камери ќе бидат свртени дијагонално, оставајќи го блицот во горниот десен квадрант и микрофонот во долниот лев агол.

Концепт на iPhone 13

Конечно, другата голема новина што ја цениме е намалување на засекот на екранот во горната маргина. Запомнете дека овој изрез или изрез е комплексот Face ID кој ги воведува сите камери и сензори кои се одговорни за нудење на податоците за отклучување на уредот. Можеби Apple успеа да ги намали и компактира овие сензори на помало место, овозможувајќи мало зголемување на екранот, гарантирајќи дека ќе имате уште малку простор во статусната лента на iOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.