Овој стабилизатор е крајниот додаток за оние кои сакаат да снимаат видео на iPhone.

Г4-Про-Гимбал

Нешто за кое сите сопственици на iPhone - да, сите - сакаа да се пофалат е да имаат уред што не треба да има спецификација за скандал за да снима навистина добри слики и видео. Вистина е дека подобрувањата во делот за камерата се секогаш добро примени, но просечниот корисник не сака да чуе за тоа како овој модел спакува газилиони мегапиксели на вашиот фотоапарат. Обичен и едноставен, сакате фотографиите што ги правите да изгледаат одлично.

Од оваа причина е тоа се повеќе и повеќе луѓе одлучуваат да сторат без нивната компактна камера и со себе го носат само iPhone-от на вашите патувања или екскурзии, заштеда на простор и добивање на возврат намалување на квалитетот што може да биде незабележливо за очите на непрофесионалци. И тоа е исто така последица на сè повеќе блогери и видео loversубители на користење на iPhone како скоро професионален инструмент.

Иако се разбира, голема вина за ова е додатоците како G4 Pro Gimbal. Под ова име се крие стабилизатор со три оски што ќе направи секој удар што ќе го снимиме со iPhone-от прикачен на него да изгледа едноставно спектакуларно. Благодарение на неговите различни режими на снимање, тоа ќе ни овозможи да ги направиме видеата екстремно флуидни, без никаков вид на прекин во движењето.

Да се ​​биде додаток фокусиран на полупрофесионална публика, цената го рефлектира, што е оваа од 379,95 евра. Дури и да е така, тоа ќе биде купување што не ги разочара сите оние кои сакаат да им дадат на своите видеа извонреден квалитет. Како единствена лоша страна и да се биде точка за подобрување, вистината е дека би сакале нејзината моќ да биде преку батерија, наместо батерии на полнење (иако не е потребно да се отстранат овие од уредот за да се полни). Можете да го купите директно од Apple Store преку Интернет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.