Оваа кутија за вградена батерија на iPhone X поддржува и безжично полнење

Интегрирана кутија за батерии Chytah iPhone X

Сега е можно да имате кутија со вклучена батерија за вашиот iPhone X. И ова, покрај тоа може да имаат корист од безжично полнење. Одговорно лице за овој додаток е онлајн продавницата Chytah. Исто така, овој случај може да се најде во различни нијанси, а нејзината вградена батерија има значителен капацитет.

Да бидеме во можност да имаме дополнителна батерија во нашиот iPhone кога сме далеку од нашата канцеларија или дом е луксуз. Веќе неколку години е можно да имате дополнителен товар во вашиот џеб. Ова може да биде преку две додатоци: надворешна батерија или преку заштитна футрола што ни овозможува да го полниме терминалот додека го користиме; имено, футрола со интегрирана батерија. И денес ви донесуваме многу интересно решение.

Кутија за боја на Chytah iPhone X

Ако зборуваме за заштитни футроли со интегрирана батерија, сигурно брзо ќе се сети на некое име: Мофи. Можеби е најпопуларниот бренд во оваа смисла и има навлаки со овие карактеристики за повеќе модели на пазарот. Сепак, во моментов нема насловна страница како главниот јунак што ви ја покажуваме денес: Нема модел способен за полнење на iPhone и тој за возврат може да се полни преку безжично полнење користејќи технологија Qi.

Овој капак, достапен во разни нијанси (сина, црвена, жолта, црна и розова), има вградена батерија со капацитет од 3.600 милиампер; тоа е да се каже, хипотетички би имале терминал со двојна батерија. Но, тоа е исто така, и како што рековме, нема да ви треба кабел за полнење, Ако веќе имате основа за полнење компатибилна со технологијата Qi, можете да продолжите да ја користите со овој случај што го продава Chytah.

Како што беше дискутирано во неговите спецификации, би имале доволно енергија да го полниме iPhone X во повеќе од една прилика. Со тоа, на задниот дел од случајот ќе имаме LED диоди што ќе покажат во секое време каква е состојбата на полнење на овој случај. Конечно, цената на ова е 83,95 евра, иако во моментов можно е да го набавите за 63 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Берн dijo

    За куќиштето за iPhone со полнење chyta Qi што го спомнавте во претходната статија, кажете дека откако ќе го нарачав и чекав повеќе од еден месец и не добив број за следење, морав да побарам враќање на парите, бидејќи откако чекав и го видов тоа не пристигна, контактирав со нив и излегува дека авиокомпанијата не сакала да ја транспортира бидејќи имала литиумски батерии и тие не биле ни известени за овој проблем. Повторно ми го испратија со друг доверлив превозник, тие рекоа… .. но и тој не пристигна, на крајот морав да ги побарам парите. Јас советувам да не правите било каков вид нарачка бидејќи тие се катастрофа, тие не испраќаат број за следење или каква било информација за нарачката. Лошо лошо искуство