Ораб-Б и Колгејт се здружуваат за да започнат 'поврзана' четка

El CES 2020 во Лас Вегас Започна и без сомнение дека ќе остави повеќе од едно изненадување. Овој пат ја имаме првата новина поврзана со предметот со кој обично се занимаваме овде во iPhone News, оние производи на кои е отпечатено екран со јаболко на кутијата. Првата иновација на Oral-B на CES 2020 е паметна, поврзана четка за заби со нашиот iPhone, Сè уште имаме сериозни сомневања за тоа колку е потребно дури и нашето секојдневно четкање на забите да е под надзор на нашиот паметен телефон, но сигурно повеќе од еден ќе најде одлична употреба за нивниот ден за ден, ајде да го запознаеме тоа малку поблиску.

Моделот е познат како Oral-B iO и има систем против триење кој користи магнетски механизам за поефикасна дистрибуција на енергијата преку системот за четкање. Во теорија, ова нуди полесна, поедноставна и поефикасна услуга, барем така уверува Procter & Gamble, холдинг компанијата која ја поседува оваа марка меѓу другите и го има патентот. Ова е едно од редизајните (на сите полиња) најважните настани што ги претрпе митската електрична четка за заби Oral-B, што е јасна референца не само во оралната хигиена на милиони корисници, туку и во целата индустрија.

Покрај тоа, сега можете да го поврзете со апликацијата Oral-B преку Bluetooth-врска и ќе добиете информации за четкање во реално време, што ќе ви овозможи да го прилагодите четкањето за вашите специфични потреби, извршувајќи 3D скенирање на забите за да бидете сигурни извршувате чистење како што бараат каноните. Нешто повеќе минималистички дизајн, тотално нови глави (потешко е да се имитираат) и мал екран за да бидете во тек со информациите за четкање, Што повеќе би сакале?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.