AirPods Pro 'Basics' ќе започне со производство во април

AirPods Pro

Нова гласина за ефтиниот AirPods Pro. И веќе има многу, така Се чини дека конечно можеме да имаме AirPods Pro нешто поевтино од сегашните. Некои можеби мислат дека Apple има доволно со сегашните три модели на слушалки за уши, но ми се чини добра идеја.

Едноставно, поради фактот што сите немаме исти уши. Дома сме четворица и на двајца им пречи носење традиционални AirPods подолго време. 50 проценти. Тие се многу поудобни со слушалките за во уво „со гумена лента“. Ми се чини добра идеја дека овие корисници кои претпочитаат вакви типови AirPods не се обврзани да потрошат 279 евра.

DigiTimes објавува дека продавачите на Apple ќе започнат со производство на нова, поевтина верзија на AirPods Pro во април. Извештајот ги именува како AirPods Pro Lite, но ова допрва треба да се потврди. Многу е малку веројатно дека Apple ќе го искористи ова трговско име.

Добавувачите на чипови и компоненти се очекува да се подготват за ново производство на новите AirPods. Производството на новата основна верзија на AirPods Pro на Apple, наречена AirPods Pro Lite во моментот, ќе започне помеѓу крајот на првиот квартал и почетокот на втората., според извори од истиот снабдувач на чипови и компоненти кои учествуваат во синџирот на снабдување на наведениот уред.

Карактеристиките на овие нови слушалки на Apple остануваат мистерија. Нема многу гласини за тоа. Тие можат да бидат надворешно исти со сегашните AirPods Pro, но без активното откажување на бучавата. Ниту крајната цена на истата не е позната. Имајќи предвид дека AirPods 2 чини 179 евра, 229 со безжично полнење и AirPods Pro 279 евра, можно е цената да е слична на сегашната AirPods 2 со безжично полнење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.