Otto Q од Moshi, дизајн и ефикасност во безжична основа за полнење

Не сите безжични полначи се исти, и ние не зборуваме само за дизајнот. Moshi ни го нуди својот полнач Otto Q со моќност до 10W и може да се пофали дека е најбрзиот полнач Од пазарот.

Многу внимателен дизајн

Moshi секогаш многу се грижи за дизајнот на своите додатоци, а овој безжичен полнач Otto Q е верен пример за тоа. Тоа го прави и без да мора да го користи она што обично го квалификуваме како „врвни материјали“. Тука нема кожа, нема алуминиум или нешто слично, а сепак секој што ќе го види полначот нема да ги промаши. Пластичен и текстилен материјал, вака се произведува сè што е надвор од полначот.

Горниот дел е покриен со сива ткаенина завршена со силиконски прстен кој го одржува iPhone без ризик од лизгање. Покрај тоа, логото Моши лоцирано во центарот на полначот е изработено од истиот материјал. Долниот дел од основата за полнење е изработен од пластика со метален финиш, во кој можеме да видиме предно водство што ви кажува дали основата го полни вашиот уред. Гумена основа ја одржува основата за полнење на место без да ја оштети површината на која ја поставувате и на задниот дел на основата ќе го најдеме USB-C конекторот.

Спецификации

Оваа основа за полнење е компатибилна со брзо полнење, со моќност на полнење до 10W. Брзото полнење на iPhone поддржува до 7.5 W, што ќе биде максимумот што нашиот уред го искористи од овој полнач. Moshi постигна поголема ефикасност на полнењето со оваа база, и може да се пофали дека тоа е најбрзиот приклучок за безжично полнење, заснован на тестирање на Mac & I. На моите тестови со iPhone 11 Pro Max, по половина час безжично полнење успеа да ја наполни батеријата од 2% до 30%. За да го искористите ова брзо безжично полнење, ќе ви треба минимум полнач од 9V / 2W, кој не е вклучен во кутијата. Да, вклучен е кабел за полнење USB-A до USB-C.

Друг важен аспект на основите за безжично полнење е како се загрева самата база и уредот што се полни. Топлината е најголемиот непријател на батериите во нашите уреди, тоа е еден од факторите што може најмногу да ја деградира нашата батерија, и нешто што многумина не го земаат предвид при купување ефтина база. Основната основа Ото Q не е ефикасна само кога станува збор за полнење на вашиот iPhone, туку и го одржува на температура што се грижи за неговата батерија. ЛЕД-то за полнење трепка додека уредот што сте го поставиле се полни за да не добиете непријатни изненадувања. Не ми се чини дека е ЛЕР толку светла што може да те вознемири додека спиеш.

Важен детал што малку производители можат да го совпаднат е 10-годишна гаранција на Моши, дека мора да бидете многу сигурни во квалитетот и издржливоста на вашата основа за полнење за да можете да ни го дадете ова покритие. Откако ќе ја купите базата, ќе треба да ја регистрирате само на нивната веб-страница, така што ќе биде покриена цела деценија.

Мислење на уредникот

Базата за полнење на Оти Q на Moshi се грижи за сите детали од почеток до крај. Прекрасен дизајн, многу внимателна завршна обработка и ефикасност на полнење што го става во една од најбрзите безжични основи на пазарот, сето ова додека се контролира температурата што ја достигнува самата база, како и уредот што го поставувате на неа. Сето ова ја прави одлична опција ако барате квалитетна основа за полнење што се грижи за вашиот уред, иако за ова ќе мора да платите повеќе отколку во другите слични производи. Можете да го најдете на Амазон (линк) за 59 €.

Моши Ото П.
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
59
 • 80%

 • Моши Ото П.
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Ефикасност
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Внимателен дизајн
 • 10 години гаранција
 • Контрола на температурата
 • Брзо полнење
 • Компактна големина

Contras

 • Wallиден полнач не е вклучен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.