Париз ќе отвори нова продавница на Apple на Елисејските полиња

полиња-елисеос-парис

Кога се чинеше дека сè укажува на тоа Ангела Ахрендтс имаше поглед само кон Кина, каде што веќе се отворени 30 продавници на „Епл“ и за неколку дена ќе се отворат уште две, пред неколку дена Тим Кук ги потврди гласините дека веќе ги објавивме во „Актуалдадид Ајфон“, кој информираше дека Мексико конечно може да ужива во првата продавница на „Епл“ во земјата .

Сега гласините за изградба на нова продавница доаѓаат од Париз, каде што „Епл“ постигна договор за отворање на „Епл продавница“ на Елисејските полиња. По три години гласиниНа крајот, Епл постигна зграда лоцирана на амблематско место во Париз.

Продавница за јаболка-парис-елисеос-полиња-1-830х364

Според француското издание Mac Generation, повикувајќи се на француското издание Le Figaro како извор, „Епл“ на крајот на годината го затвори договорот со сопственикот на зградата лоцирана на авенијата бр.114 во Лос Кампос Елисеос. Внатре во оваа зграда, „Епл“ би ги користел првите катови за изградба на „Епл продавница“ и би ги оставил последните катови резервирани за канцелариите, како и последната „Епл продавница“ што ја отвори фирмата со седиште во Купертино во Шпанија, онаа на Порта дел Сонце во Мадрид и дека тоа прецизно го сторил во стариот хотел Париз.

Вкупниот износ на операцијата би бил околу 12-те милиони евра годишно за договор што ќе трае во следните 12 години, а работите за новата продавница се очекува да започнат наскоро. Како и последната продавница на Apple што оние Купертино имаат намера да ја отворат во Чикаго, дизајнер е повторно Норман Фостер, тесно поврзан во последниве години со многу нови градежни и рехабилитациони проекти на компанијата на блокот. Кога ќе се отвори оваа нова продавница, Франција ќе има 20 свои продавници низ целата земја каде што Французите и сите што ќе го облечат градот можат да ги купат сите производи на фирмата од Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.