PlayStation Messages, друга бескорисна апликација за пораки

плејстејшн-пораки-апликација-иос

Во свет каде што сите компании сакаат да играат водечка улога во нашиот паметен телефон во форма на апликација за размена на инстант пораки, наоѓаме Sony PlayStation, кој очигледно не сакаше да го изгуби својот дел од колачот. Апликацијата PlayStation стана уште една социјална мрежа, и преку него управуваме со нашите врски со Ps4, правиме купувања и комуницираме со нашите пријатели за да ја играме конзолата. Sony го знае тоа добро, поради што одлучи да го копира апсурдното движење на Facebook за да го елиминира разговорот на неговата апликација за да создаде индивидуална апликација. Јас се осмелувам да ја наречам оваа апликација бескорисна и низ статијата ќе ти кажам зошто.

Со ноќна и предавничка, вака оваа апликација пристигна во App Store низ целиот свет вечерва и пред само неколку часа. Но, не очекувајте дека ќе биде едноставна промоција или ќе биде опционална. Искористување на уште една инертна надградба на веќе дефицитарната апликација PlayStation, во кои тие не направија ништо повеќе од обновување на логото, оставајќи ја 2012 година за да ја достигнат 2015 година со рамен дизајн во цврсти бои. Таму ажурирањето останува, се чини дека на момците од Сони им е многу тешко да ја прилагодат резолуцијата на нивната најпопуларна апликација на екраните на iPhone 6, тие се на пат веќе една и пол година.

И voila, ние влегуваме во апликацијата и наоѓаме известување во „пораките“ што нè „поканува“ да ја преземеме нивната нова апликација за пораки на PlayStation за да одржуваме контакт со нашите пријатели. Така е момци уште една апликација за инертни пораки што нема да имаме друг избор освен да ја инсталираме, бидејќи пораките се веќе недостапни. Сето ова има прилично иронична поента, а тоа е дека апликацијата за пораки PlayStation е прилагодена на екранот на iPhone 6, што не тера да се смееме, или да плачеме.

И што можете да направите од оваа нова апликација за пораки? Па, точно исто како и во делот "пораки" на апликацијата PlayStation. Апликацијата има означено потекло, бидејќи заостанувањето и бавноста се чини дека се работи наследени од претходната апликација. Изненадувачки мора да го потенцираме фактот дека и апликацијата PlayStation воопшто не ги подобри перформансите. Еве го оправдувањето дека овој потег на Сони е очигледно бескорисен. Remainе останеме внимателни за ажурирањата што имаат смисла за оваа мизерија. За нас играчите!

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.