Подгответе го вашиот iPhone или iPad за воведниот говор на iPhone 15 со овие позадини

Позадини на Wanderlust iPhone 15

Ако сте еден од корисниците кои секојдневно ги следат вестите на Apple овие денови, ќе славите. Следниот 12 септември имаме а нова презентација во Apple Park (Купертино) каде што очекувано ќе го видиме новиот iPhone 15 и најверојатно Apple Watch Series 9. Доколку и вие сте еден од оние кои персонализирајте ги уредите со нови позадини Имате среќа и затоа што корисникот ја земал илустрацијата на главната покана во големина на тапет и вистината е дека резултатот е неверојатен.

Главните позадини за iPhone 15

Basic Apple Guy е корисник кој редовно објавува тапети за сите уреди со уметнички дела избрани од Apple во секоја главна говор. И како би можело да биде поинаку, со воведниот говор на Wanderlust го направи истото. Има објавено три тапети, по една за секој уред (iPhone, iPad, Mac), со највисок квалитет за да можеме да ги персонализираме нашите уреди.

Јавен настан
Поврзана статија:
Потврдено: iPhone 15 ќе биде претставен на 12 септември

Дизајнот избран од Apple за овој воведен говор покажува мали пиксели кои циркулираат околу логото на Apple со неколку различни бои кои се движат од темно сина до црна до широк опсег на сиви бои. Експертите (и повеќе фанови) се обидуваат да ги најдат причините за секоја илустрација. Сепак, ретко се случува да се најде некоја релевантна вест.

Овие позадини можете да ги преземете од официјалната веб-страница на Основен Епл Гај. А, всушност, ако имате време и не сте убедени, можете да ја погледнете нивната веб-страница бидејќи има голем број на висококвалитетни позадини, не само од настаните на Apple, туку и од многу други работи. Во меѓувреме со нетрпение ќе го чекаме доаѓањето на тој 12 септември. Остана помалку!


Следете не на Google News

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.