Поддршката на HomeKit доаѓа наскоро во рутерите со три опсези на Linksys

Linksys е една од најреномираните компании на мрежниот пазар, компанија специјализирана за обезбедување на поврзување со уреди благодарение на рутерите меѓу многу други уреди. Најдоброто од сите е што тие доста добро се прилагодија на пазарот и беа во можност да лансираат производи според трендовите на пазарот, па затоа во последно време тие специјализираа производи со три бендови. Нови: Поддршка на Apple HomeKit за целиот спектар на рутери со три опсези Linksys Velop ...

Карактеристика што ќе дојде многу брзо според момците на HomeKit News, и толку е брзо што ќе пристигне во следните неколку дена како што сметаат ... Поддршката ќе пристигне со ажурирање на фирмверот за овие рутери со три опсези, тогаш ќе треба да ја отвориме апликацијата Linksys и тоа ќе биде местото каде што ќе ја видиме покана за додавање на нашата Linksys Velop во апликацијата Home на нашите iOS уреди. Се разбира, сите велоп-јазли што сакаме да ги вклучиме ќе мора да бидат три-опсег за да бидат компатибилни со HomeKit, тука спаѓа и моделите A03, WHW0301, WHW0301B, WHW0302, WHW0302B, WHW0303 и WHW0303B. 

Потеклото на ова е во презентацијата на поддршката за рутерите во HomeKit од страна на Apple покрај новиот iOS 13. HomeKit е задолжен за контрола на заштитниот allид на сите рутери што ги имаме во нашиот дом, кога некој е компромитиран HomeKit ќе ве изолира за другите да бидат безбедни. Одлична интеграција за висококвалитетни уреди како што е трибината Linksys Velop (тие имаат цена што започнува од 149 евра во зависност од јазлите што ги имаме). Интеграција, онаа на HomeKit, која се чини достигнува повеќе рутери, всушност, неодамна дознавме и дека рутерите Wifi Mesh на брендот Eero, сега под чадорот на Амазон, ќе ја добијат и оваа интеграција со HomeKit.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.