Apple Podcasts го одложува претплатата Започне за јуни

Apple Podcasts на iOS 14.6

Претплати за подкасти дојдоа по објавувањето на „Епл“ во последното воведниот. Беше со iOS 14.6 кога Apple официјално ги интегрираше претплатите на специфични канали и програми, функција за приближување на корисниците до креаторот. Благодарение на можноста за обезбедување посебна содржина, овие претплати се предлагаат како еден од најголемите успеси на објавувањето на објави за Apple. Сепак, Тимот „Епл подкаст“ потврди дека официјалното лансирање на претплати е одложено за во јуни, со цел полирање на деталите и нудење на најдоброто искуство на креаторите.

iOS 14.5
Поврзана статија:
Што ќе значи доаѓањето на iOS 14.5 за корисникот

Неочекувано одложување за претплатите на содржините на „Епл подкаст“

За да се осигуриме дека го обезбедуваме најдоброто искуство за креаторите и слушателите, претплатите и каналите на Apple Podcasts ќе започнат во јуни. Willе комуницираме со нови ажурирања за достапноста и најдобрите практики за да ви помогнеме да ги подготвувате претплатите и каналите преку овој билтен.

Во текот на изминатите неколку недели, некои творци доживеаа одложувања во достапноста на нивната содржина и пристапот до ‌Apple Podcasts‌ Connect. Ние се осврнавме на овие прекини и ги охрабривме креаторите со проблеми да не контактираат.

Пред неколку часа, тимот на Apple Podcasts ја испрати оваа изјава до целата заедница на креатори на содржина во рамките на оваа платформа. Е за ново доцнење за лансирање на претплати што се појавија во iOS 14.6. Креаторите треба да го регистрираат и конфигурираат својот подкаст благодарение на платформата Apple Podcasts Connect и оваа алатка имаше грешки во последните неколку недели.

Тие, најверојатно, ќе се совпаднат со рафинирање на алатката за пристигнување на специфичните претплати и канали на Apple. Единственото нешто што можеме да го потврдиме е тоа лансирањето на претплатите нема да ја види светлината до јуни од истата година. Сепак, да не ја чекаме првата недела ... фактот што не го постави датумот на објавување, му овозможува на Apple да ги инвестира четирите недели во содржина што ја сакаат корисниците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.