Понудите на Koogeek за автоматизација на домот се вратија

Кугик

Кога станува збор за домотизирање на нашиот дом, на пазарот имаме на располагање голем број решенија, решенија што поминуваат низ сите цени, производителот Koogeek е оној што најдобра вредност за парите ни нуди на уреди компатибилни HomeKit, Google Assistant и Alexa.

Koogeek е еден од производителите што ни овозможува да се вклучиме во автоматизација на домот или деловно работење инвестирање многу малку пари. Иако понекогаш вложувањето малку пари е поврзано со низок квалитет, со Koogeek ова не е случај, како што можеме да видиме во евалуациите на нивните производи на Амазон, без понатамошно разбирање.

Момците од Кугик ставија на располагање за неколку дена три производи со значителни попусти, попусти што имаат датум на истекување и се поврзани со код на промоција што мора да ја воведеме при плаќање.

Монитор за крвен притисок на рачниот зглоб - попуст од 27%

Монитор за крвен притисок Koogeek

Контролирањето на нашата напнатост никогаш не било толку лесно со ова Не се пронајдени производи на Koogeek и мобилната апликација, преку која можеме да имаме пристап во секое време до записи што го доби уредот на секој од корисниците што претходно сме ги регистрирале.

Мониторот за крвен притисок Koogeek е поврзан со паметниот телефон преку Bluetooth и ни овозможува да ги чуваме и крвниот притисок и срцевиот ритам. Има голем екран што ни овозможува удобно да ги читаме резултатите од мерењата и исто така ни овозможува слушајте ги преку вградениот звучник, правејќи го идеален за постари луѓе.

исто така, вклучува аларм за да ги потсетиме корисниците да го измерат крвниот притисок, тој се напојува со батерија која нуди 40 часа автономија.

Апаратот за крвен притисок на зглобот Koogeek не бара паметен телефон за работа, како што е способен складирајте до 99 записи. Очигледно, ако го поврземе со паметен телефон, тој ни ги нуди сите регистрирани информации на појасен, поедноставен и поконцизен начин.

Неговата вообичаена цена е 29,99 евра, но со кодот P8UH6GGD, може да го набавите за само 21,99 евра.

Услови за унапредување

 • Код: P8UH6GGD  
 • Рок за промоција: 24 година
 • Не се пронајдени производи.

Домашен систем за безбедност - 23% попуст

Систем за безбедност на домот Koogeek

Летото доаѓа, време од годината кога обично треба да поминат неколку дена одмори се надвор од нашиот вообичаен дом. Иако е точно дека оваа година, годишните одмори изгледаат кратки или практично не постојат, никогаш не е лошо да имате безбедносен систем дома.

El Не се пронајдени производи е составен од а сензор за врата / прозорец, сензор за температура и влажност и сензор за движење. Сите сензори се поврзани со вклучен Hub што го користи Zigbee протоколот. Инсталацијата е многу едноставна и не бара работи, така што за само неколку секунди можеме да ја прошириме безбедноста на нашиот дом.

 • El сензор за движење следи сè што се случува пред него под агол од 110 степени, и преку ден и во текот на ноќта, откривајќи елементи на растојание до 8 метри.
 • El сензор за врата / прозорец Можеме да ја сместиме во која било соба од нашиот дом каде што може да се пристапи до нашиот дом или директно на вратата од нашиот дом за да знаеме кога некој роднина ќе пристигне дома.
 • El сензор за температура, ни овозможува да ја знаеме температурата на просторијата каде што е помеѓу -20 и 60 степени во прилог на соодветната влажност.

Овој безбедносен систем Коугик е компатибилен со Alexa и Google Assistant и можеме да комбинираме со безбедносни камери за визуелно да провериме што е причината за алармот што го добивме на нашиот паметен телефон.

Неговата вообичаена цена е 65,99, но со кодот ЕДГИЛИСВ, Може да го набавите за само 50,99 евра.

Услови за унапредување

 • Код: ЕДГИЛИСВ  
 • Рок за промоција: 24 година
 • Не се пронајдени производи.

Лента компатибилна со Хомекит - 30% попуст

Лента од Кугик

Сокетите, како сијалиците, обично се влезни уреди во светот на автоматизација на домот за кој било корисник. Кога веќе сте навикнале да користите приклучоци и сијалици и ги видите можностите што ви ги нудат, можете да направите чекор понатаму и да се одлучите за напојните ленти.

Кугик ни нуди а Не се пронајдени производи да ги полниме нашите уреди. Благодарение на компатибилност со HomeKit, Alexa и Google Assistant, можеме самостојно или заеднички да управуваме со вклучувањето и исклучувањето на поврзаните уреди.

Преку апликацијата достапна и за iOS и за Android, можеме да ја знаеме потрошувачка на енергија на секој од поврзаните уреди и ги поставувате времињата за вклучување и исклучување. Покрај тоа, тоа исто така ни овозможува да поставиме тајмер така што автоматски, по поставеното време, сите поврзани уреди ќе се исклучат.

Неговата вообичаена цена е 56,99, но со кодот 9ВНЈЦЈБМ, Може да го набавите за само 39,99 евра.

Услови за унапредување

 • Код: 9ВНЈЦЈБМ  
 • Рок за промоција: 24 мај 2020 година
 • Не се пронајдени производи.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.