Пораките на WhatsApp може да се избришат до 2 дена по испраќањето

WhatsApp

Машината на WhatsApp не запира ниту во лето. Апликацијата е добро позната по објавувањето одлични функции во секое време од годината и јавно и како бета. Пред неколку дена, Марк Цукерберг, извршниот директор на Мета, се огласи со главни новини што ќе пристигне во курирската служба. Сепак, тие го искористија и официјалниот профил на Твитер за да објават многу други, како на пр можност за бришење пораки со поширока временска маргина од моментот на испраќање: 48 часа и 12 часа.

48 часа и 12 часа: време за бришење пораки на WhatsApp

Додека ги чекаме заедниците на WhatsApp и сите оние новости кои беа презентирани пред месеци, се задоволуваме со малите чекори кои апликацијата ги прави во летните месеци. Промените објавени пред неколку месеци се далекусежни и сè уште не стигнале до приватните бета, па би можеле да се засадиме во декември без да знаеме ништо за нив. Ќе видиме.

Сепак, она што сигурно го знаеме е доаѓањето на нови функции: отстранување на видливоста на „онлајн“, решенија за избегнување на снимање слики од екранот на привремени пораки и долги итн. Меѓу нив, WhatsApp се огласи за продолжување на времето за бришење порака засекогаш на неговиот Твитер профил:

WhatsApp
Поврзана статија:
Пристигнуваат новите функции на WhatsApp што сите ги очекувавме

48 часа и 12 часа е времето кога корисникот ќе мора избришете порака. Запомнете дека за да го избришеме, ќе треба да ги одбереме потенцијалните пораки и да кликнете на ѓубрето. Подоцна ќе треба да избереме дали да го избришеме за себе или за сите. Кога ќе го избришеме за сите, ќе остане трага во разговорот со предупредување дека сме избришале порака.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.