Преку libre за iPhone 13, Apple ги регистрираше во евроазиската регулаторна база на податоци

Концепт на iPhone 13

Како ја земате првата бета верзија на iOS 15 на вашите уреди? Веќе разговаравме со вас во неколку наврати за проблемите што може да ни ги донесе инсталирањето бета верзии на iOS, да, знаеме дека многу од вас се како нас и не можете да трпите да ја видите крајната верзија на iOS 15. Нов оперативен систем тоа најверојатно ќе биде лансиран следниот септември со претставувањето на следниот iPhone 13, уред за кој многу се зборува, но за кој имаме малку официјални новости. Но, денес пристигнува официјална потврда, Apple го регистрираше iPhone 13 во регулаторната база на податоци на Евроазија. Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали за овие записи ...

И, секој уред што сакате да го активирате треба да биде правилно регистриран во регулаторните бази на податоци ширум светот. На на Евроазиска економска комисија, која вклучува земји како Русија, Белорусија или Казахстан, обично е една од првите бази на податоци во кои технолошките брендови обично ги регистрираат своите уреди. На нови регистрирани идентификатори се моделите A2628, A2630, A2634, A2635, A2640, A2643 и A2645. Некои модели од кои не очекуваме големи промени, промена на дизајнот веќе беше направена минатата година со iPhone 12, иако се чини дека сè укажува на тоа дека засекот ќе биде нешто помал отколку во претходните модели.

Дали е ова iPhone-от со 120 Hz екран ProMotion? Apple секогаш моли за новости, 5G пристигна минатата година и оваа година може да видиме промени на екранот. Она што сигурно ќе го видиме се подобрени камери и напреден процесор. Секако, да се надеваме дека немаме никакво одложување поради кризата со микрочипови, во овие чудни години сè е можно. А ти, дали сакаш нов iPhone? Дали мислите дека ќе имаме големи промени во новиот iPhone 13?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.