Преносите во живо на Инстаграм може да траат до 4 часа и да се архивираат 30 дена

Директните на Instagram или Instagram Lives, услуга на Instagram

Напредокот што го доживуваат апликациите со текот на времето е прилагоден на потребите на општеството. Instagram Тој беше пример за ова, многу пати по цена на идеи кои не беа негови. Пример за ова може да биде дебаклот на Snapchat по интеграцијата на приказните или преносите во живо од Перископ или други социјални мрежи. Денес се објавени три новини околу емисиите во живо на Инстаграм, алатка што се користи ширум светот и им овозможува на корисникот и неговите следбеници да бидат во контакт во реално време, комуницираат на необичен начин. Една од овие новини е имплементација на максимум 4 часа по живо О можност за архивирај го 30 дена.

Директно од Инстаграм: новости за привлекување публика

неговата три вести што тие сакаа да имплантираат во денешниот ден за директните на Инстаграм. Од компанијата на Марк Цукерберг тие сакаат дополнително да ја подобрат алатката која започна како бум и постепено се намалува неговата употреба. Сепак, може да се случи овие нови опции да бидат неопходен поттик за привлекување на вниманието на луѓето. influencers (и не толку influencers) да го користите за ваша лична корист.

Поврзана статија:
Фејсбук купува GIPHY да се интегрира главно на Инстаграм

Преку краток твит, накратко се објасни веста во врска со директниот на Инстаграм:

  • До 4 часа: Досега, Инстаграм во живо имаше максимално времетраење од 1 час. Сепак, овие нови опции додаваат уште 3 часа на вкупниот број. Затоа, во живо може да трае непрекинато и до четири часа.
  • Заштедете ги директните 30 дена: постои и можност за архивирање на директниот емитуван до 30 дена. За да може да го преземете, да го прикачите на IG TV или да го зачувате во нашите архиви.
  • Нов дел во Експлора: Воведен е нов дел за да ги видите другите стримови на Инстаграм кои се активни во моментот кога пристапуваме до социјалната мрежа.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.