Претплатниците на Apple Music пријавуваат проблеми со услугата

јаболко музика

Среде ден, додека се обидував да инсталирам Remix OS на мојот мал Acer Aspire One D250 (да, знам дека е Android, но јас сум geek безнадежно) се слушаше Епл Музика албум на Satо Сатријани на Стриминг од мојот Apple TV, каде што имам поставено мал засилувач и неколку стари звучници што ги имав од мини систем што повеќе не ги користам. Кога ќе заврши плочата, се надевав дека ќе продолжи да свири музика, што обично се прави, и не успеа. Бидејќи беше време за јадење, јас не дадов поголемо значење и заборавив. Очигледно не сум бил единствениот искуство со проблеми.

Кога музиката запре, се обидов да пуштам друг диск, тој се преправаше дека ја вчита првата песна и не успеа, што ме натера да прескокнам на втората и на останатите песни на дискот без успех до крајот и да застанам без да свирам песна. Во попладневните часови веќе дознав дека проблем им се случил на многу корисници па дури е потврдено и на страницата за поддршка на статусот на услуги на Apple.

Неуспехот се јавува од 13:45 до 15:45 часот по полноќ и за време на пишувањето на овој текст, според страницата за поддршка, сите услуги на „Епл“ веќе работат. Само биле два часаДоволно долго за бесните корисници да го твитаат својот гнев на мрежата за микроблогирање. Не недостасува причина за жалење, бидејќи кога плаќаме услуга очекуваме да работи. И, ако не успее во одреден момент, она што би сакале е некаков вид на компензација, нешто што многу малку компании го прават.

Некои од овие tweets тие тврдеа дека „Јас го деинсталирав Spotify за тебе, не ме тера да жалам« Мислам дека компанија како „Епл“ треба да биде многу повнимателна со овие видови платежни услуги. Прво, затоа што е одлична компанија и, второ, затоа што зборуваме за платена услуга, која дава лоша слика помножено со две. Епл, стави ги батериите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.