Пристигна денот на лансирање на новиот Apple Watch Series 7!

По една недела од резервациите на новиот Apple Watch Series 7 денес петок, 15 октомври Среќните купувачи на овие паметни часовници на Apple ќе почнат да ги примаат дома или ќе можат да ги подигнат во Apple Store во избраното време. Покрај тоа, компанијата секогаш чува залихи за своите официјални продавници, затоа не двоумете се да застанете на една од нив ако имате намера да го купите овој нов уред на Apple што е лансиран денес.

Серијата Apple Watch 7 се фокусира директно на екранот

Без сомнение големата разлика што ја гледаме во први видеа и прегледи Apple Watch Series 7 е на екранот. Многу корисници ја видоа разликата на овој екран со онаа на претходните модели и се чини дека тоа е главната разлика. Вистина е дека полначот конечно е USB C и дека во овој модел се додаваат различни сфери, но во општи линии новиот Apple Watch Series 7 е јасно подобрен на неговиот екран. 

Сите оние кои резервираа првиот ден и во текот на првите минути имаат датум на испорака денес, останатите ќе треба да почекаат уште малку. Па, малку не, „многу“ и дали времето на испорака на овие нови часовници на Apple се продолжува до крајот на ноември и почетокот на декември во најдобрите случаи. Недостатокот на компоненти предизвикува проблеми во снабдувањето на овие часовници и се чини дека тоа ќе биде случај некое време.

Во секој случај, оние што се со своите нови часовници на зглобовите, немаме што повеќе да кажеме, Уживајте во нив!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   flx dijo

    Па, фатив еден (алуминиум НЕ мобилен) во вторник 12, а прогнозата за испорака е 29 ноември - 3 декември