Пристигнува втората бета верзија на iOS 14 и watchOS 7 за програмери

Ние сме од презентацијата на iOS 14 за време на WWDC20 тестирање на прелиминарните фази за да можете детално да ви ги соопштиме вестите што фирмата Купертино ни ги подготвува со намера да го искористите вашиот iPhone во најголем дел. Сега е време да продолжите со ажурирање за да добиете повеќе новости.

Во 19:00 часот по шпанско време, оваа втора бета верзија за програмери беше промовирана, втора бета верзија која (за момент) не е придружена со „јавна“ верзија. Ајде да видиме кои се новостите што ги има iOS 14 Beta 2 во ова неодамнешно лансирање и дали навистина вреди да се инсталира.

Вреди да се спомене дека во исто време добивме Бета верзијата на macOS Big Sur и tvOS 14, така што ова може да се нарече „бета попладне“. На техничко ниво, не најдовме ништо ново во Бета 2 на iOS 14 што не беше присутно во претходното издание, мислам со ова дека се соочуваме со бета-верзија што е лансирана за подобрување на перформансите и корекција на грешките.

Сепак, втората бета верзија има повеќе од 800 MB податоци, па можеме да претпоставиме дека овие „поправки“ што Apple ги направи на iOS се барем доста интересни.

Од своја страна watchOS 7 исто така е објавен без новини освен различните поправени грешки. Ако сте во бета фаза на iPhone и Apple Watch, ажурирањето е добра опција. Иако не откривме сериозни грешки во работењето на овие нови верзии, ве потсетуваме дека овој софтвер не е дефинитивен и воопшто не се препорачува доколку сакате интензивно и секојдневно да го користите уредот.

Од своја страна, ние ќе продолжиме да ги анализираме во длабочина сите новини на iOS 14, ве сместуваме вечерва на нашата #ПодкастАпл на нашиот канал на YouTube од 23:30 часот по шпанско време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.