Проблемите со акциите на IPhone 13 продолжуваат да уриваат рекорди

Вообичаено е iPhone-ите да имаат проблеми со залиха во првите месеци по нивното претставување, досега се е точно. Факт е дека овој пат новите iPhone 13 и iPhone 13 Pro ги поместуваат границите а чекањата по неговото претставување малку се намалуваат, напротив во некои случаи гледаме како тие на моменти се зголемуваат во некои земји.

Можеме да видиме како проценките за испорака за некои модели се доста високи во споредба со бројките за претходните години. Извештаите направени јасно го покажуваат тоа недостаток на производство на линиите на Apple.

Факт е дека во 9To5Mac покажете ни некои детали за недостигот на некои модели во споредба со минатогодишниот iPhone 12 и јасно е дека САД се местото каде што им недостасува најмногу производ. Се чини дека деталниот извештај за ситуацијата покажува дека: проценките за испорака биле стабилни на 11 дена за iPhone 13 и на 28 дена за некои модели на iPhone 13 Pro и 13 Pro Max. Времето на испорака на iPhone 13 mini е малку намалено, од 11 на 10 дена иако точно е дека ситуацијата воопшто не е нормална.

Дигитајмс посочува дека понудата на iPhone 13 ќе продолжи да биде ограничена во текот на овој и наредниот квартал, покрај последните извештаи од синџирите на снабдување иако се нешто попозитивни во однос на производството, се чини дека нема да имаме нормална производство во месеци. Вистината е дека многу аналитичари укажуваат на тоа залихите на сите модели на iPhone 13 нема да бидат стабилни до крајот на февруари 2022 година ... Повторуваме, побарувачката во САД е многу поголема отколку во другите делови на светот и затоа овие времиња на испорака таму не се намалуваат премногу. Овде можеби ќе го имате вашиот iPhone 13 дома за две недели во зависност од моделот, капацитетот и бојата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.