Прогнозите на Блумберг за испораките на AirPods растат

аеродроми про

Како што можеме да прочитаме во познатите медиуми, бројот на пратки што може да се достигнат оваа година со AirPods ќе ја надмине секоја прогноза или очекување на аналитичарите. Ова се навистина добри бројки земајќи предвид дека подобрувањата имплементирани во AirPods Pro дури можат да ги направат да растат на краток рок.

Овие безжични слушалки на „Епл“ биле и се и се очекува да продолжат да бидат важен производ за „Епл“. Продажбата се прикажува годинава од година и иако фирмата на каснатото јаболко не нуди конкретни бројки на конференциите за финансиски резултати за продажба, од добавувачи и аналитичари знаеме дека тие успеваат вистински.

Бломберг тврди дека тие ќе бидат испорачани 60 милиони AirPods

60 милиони AirPods се многу AirPods и ова само за оваа година 2019. Се очекува, според она што го велат во овој медиум, бројките да продолжат да се зголемуваат во текот на следните месеци и години, така што можеме да кажеме дека слушалките на Apple се уште се добар гребен.

Можно е многу корисници со првата верзија на овие AirPods веќе да имаат предвид да ја купат најновата верзија на овие, или поради намалување на автономијата поради употреба или затоа што новиот модел додава поспортски дизајн и други опции како како режим на поништување на бучава или транспарентност, што ни овозможува да ја слушаме нашата музика и надворешното опкружување. Без оглед на реалната продажна бројка, сигурни сме дека ќе расте Со текот на времето, другите корисници кои немаат AirPods сега ќе набават некои за да ги користат со своите уреди на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.