Продавачот на Apple ги потврдува слушалките за откажување на бучавата на iPhone 7

iPhone-без-3.5 mm

Една од најистакнатите и најконтроверзните вести што се очекува да пристигне во iPhone 7 е отсуството на портата за слушалки од 3.5 мм. Ова ќе не присили да купиме адаптер за да можеме да ги користиме слушалките што веќе ги имаме, па оттука и контроверзноста. Но, се очекува уште една новина поврзана со аудио: некои слушалки за поништување на бучава. Сега, извршен директор на снабдувач на Apple, Cirrus Logic, даде изјава што ќе ги потврди плановите на компанијата предводена од Тим Кук за лансирање на овој вид слушалки со следниот iPhone.

Cirrus Logic е компанија специјализирана за аудио технологија за мобилни уреди, која веќе вклучи компоненти во iPhone. Нејзиниот извршен директор, asonејсон Рода е оној кој беше одговорен за додавање на повеќе гориво на огнот, споменувајќи дека можност да ги вклучите овие слушалки во кутијата во кој доаѓа iPhone, нешто што, познавајќи ја компанијата со седиште во Купертино, се чини малку веројатно.

Дефинитивно има луѓе што размислуваат да ги стават во кутијата ... во одреден момент некој зборува за додавање содржина во кутија, во кутијата во која се испраќа телефонот, дали можете да замислите колку е агонизирачко да ставите нешто ситно во кутијата? ?

Новите слушалки на Apple ќе се поврзат со iPhone 7 преку молња И не е исклучена можноста да се вклучи ова откажување на бучавата во пакетот. Ако сте пробале некои слушалки што ја користат оваа технологија, ќе откриете дека музиката се слуша многу подобро, иако морам да признаам дека во оние што ги пробав, ако не се поставени правилно на увото, звукот го прави да изгледа дека слушалките се скршени, што го прави меч со две острици. Во секој случај, откажувањето на бучавата може да се исклучи, или треба.

Извршниот директор на Cirrus Logic зборуваше и за слушалките со молња врска, иако само за да се осврнам на тоа дека „прави нешто“, без да може да образложи. Можеме да кажеме или дека тој не рече ништо или тој што молчи дарува.

IPhone 7 се очекува да пристигне, како и обично, во септември. Заедно со новиот смартфон на јаболкото, ќе пристигнат и Bluetooth слушалки без кабли што ќе ги поврзуваат едни со други, но овие слушалки, кои би можеле да се наречат AirPods, тие би се набавиле одделно ако сакаме. Земајќи ја предвид цената на уредите на Apple, дали би ги купиле? Не мислам така.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   анонимен dijo

  Мислам дека ќе влезат во кутијата, Епл сака да заработува пари, но понекогаш знае дека задоволството на клиентите вреди повеќе од парите, се чини дека овој говор од извршниот директор на оваа компанија не излегува од никаде, како да излегол од вратата Од неговата канцеларија тој ќе се јави во печатот и ќе одлучи да каже една работа без да прецизира детали, така што има само две опции.

  -Тој Apple ви рече да го кажете ова, без да кажете повеќе детали, така што инвеститорите ќе се смират и истовремено ќе ги неутрализираат лошите гласини што минуваат низ мрежата, а кои несомнено не прават ништо друго освен штета на Apple, се чини повеќе од логично Оваа опција , и се надевам дека е така затоа што се грижиме за некои добри слушалки (и сигурно зголемување на цената на следниот iPhone), и добро, сè е подобрувања.

  - Другата опција би била разочарувачка да кажам најмалку, а тоа е дека, како и гласините што се водат, вие уредниците на АИ не наведете многу детали, како и изворот на вестите, и ако знаете зошто овој извршен директор одлучи да ги направам овие изјави, би било добро да го вклучиме во статијата, бидејќи не е многу долго, сакам интересни информации, повеќе за да дојдам до поентата и помалку возбуда, ве молам, работите како што се.

 2.   Вебсервис dijo

  со тие слушалки се потврдува дека ќе вреди + 100 €

 3.   Хозе dijo

  Дефинитивно има луѓе што размислуваат да ги стават во кутијата ... во одреден момент некој зборува за додавање содржина во кутија, во кутијата во која се испраќа телефонот, дали можете да замислите колку е агонизирачко да ставите нешто ситно во кутијата? ?

  Дефинитивно, ако не добиете слушалки ... Вие трошите 100 € повеќе, подобро е, нели? Мала кутија ... А што е со нешто поголемо или повеќе користено внатре.
  Се надевам дека ако ја отстранат приклучокот за приклучок .. Ставете ги слушалките или барем адаптерот за сите слушалки што ги имаме, некој троши 200 евра или повеќе и потоа ја одземаат можноста да можат да ги користат, дали е во ред?

 4.   Алфонсо Р. dijo

  Па, мислам дека овие шлемови може да бидат вклучени во кутијата како изговор за елиминирање на мини-приклучокот, но ние сме сè уште во истиот ... Конекторот ќе биде Молња и затоа СИТЕ шлемови што можеме да ги купиме ќе мора да бидат Молња Со последователно зголемување на цената и заборавање на оние што ги имаме дома, без разлика дали се „кинески“ или некои одлични слушалки; или секако, мора да се „полни“ и секако да се купи одделно адаптерот што ќе вреди + - 30 евра кои ги чинат овој тип на адаптери на „Епл“.

  Уште еднаш инсистирам, ова е измама за да ги добиеме парите од нас, подобрувањето, дури и ако ги вклучуваат овие шлемови, не е толку суштинско за да се елиминира можноста за користење на кацигите што навистина ги сакаме или да мораме да ги „носиме“ и за претпоставен да купам адаптер одделно за да ги користите. Освен фактот дека, како што веќе беше коментирано многу пати, приклучокот Lightnig во 2017 година ќе биде мртов во Европа. Логично, дури ни Господ (со исклучок на брендовите со забранети цени) нема да произведува слушалки со конекција што ќе биде мртва во Европа, па затоа ќе бидеме осудени или да купуваме секогаш слушалки со приклучок на молња со неговата прескапа цена, или да наполнете и купете посебен адаптер Lightnig / Mini-Jack.

  Јас секако не сум подготвен да дозволам да ме измамат, изговор дека го елиминираат мини-приклучокот за да го направат iPhone уште потенок, нешто што НИКОЈ не го праша, дури и не веруваат во тоа. Она за што луѓето плачат, а ова е во СИТЕ брендови, е многу поголема автономија; логично, правејќи го смартфонот потенки, ова сигурно нема да биде случај.

  Овој трик е направен единствено и исклучиво за да се пополнат џебовите на „Епл“ и дека купувањето на „Битс“ (случајно бренд кој е посветен на правење слушалки) е што попрофитабилен за „Епл“. Како што велам, јас не пијам и iPhone 6 ќе биде мојот последен iPhone, барем додека не извадат еден со универзален конектор, што е она што Европската директива ќе им го наметне (и за среќа) на СИТЕ производители, сигурно преку УСБ- Ц. Можеби во iPhone 7S или iPhone 8 дотогаш чао Apple, многу ми е жал, но да измамам друга овца што оваа веќе ја измори.