Производството на Apple Watch Series 7 има проблеми со квалитетот

Apple Watch 7 бои

Во текот на оваа недела, најверојатно на 14 септември, с indicates покажува дека ќе видиме нови производи од компанијата Купертино, меѓу кои, се разбира, е и новиот Apple Watch Series 7. Според информациите што доаѓаат од склопувачката линија, Apple Watch Series 7 има проблеми со квалитетот што ќе го забават неговото лансирање. Ова може да биде неуспех за лансирањето, особено ако ги земеме предвид проблемите што сите производители воопшто ги имаат со полупроводниците и кои се значително отежнети од проблемите во монтажната линија, колку е тешко да се произведе Apple Watch Series 7 ?

Од Никеи Азија, овие проблеми не може да се сметаат за „мали“:

Производителите на Apple Watch Series 7, како што треба да се нарече уредот и кои започнаа со производство од мал обем во текот на минатата недела, наидоа на критични проблеми во однос на квалитетот во производството.

Три различни извори потврдуваат за Nikkei дека критичните неуспеси што се случуваат во синџирот на производство се должат главно на сложеноста на дизајнот, кој е значително различен од претходните генерации на часовникот. Овие наидуваат на многу тешкотии при склопување на различни модули, компоненти и дисплеи.

С indicates укажува дека следниот 14 септември ќе биде избран како идеален за лансирање на Apple Watch Series 7 заедно со новиот водечки уред на брендот, iPhone 13. Во меѓувреме, запомнете дека Apple Watch Series 7 ќе ги има истите способности на ниво на сензор, одредено подобрување во однос на батеријата и неколку новини на ниво на обработка. Функциите за „здравје“ се префрлени во втор план во оваа нова генерација, нешто што предизвикува непријатност во заедницата што гледа на овој Apple Watch како едноставен редизајн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.