Производството на Apple Watch 2 може да започне на крајот на месецот

јаболко-часовник-2

Секој пат кога Apple лансира нов уред, во рок од неколку дена започнуваат да се појавуваат првите гласини кои почнуваат да зборуваат за следната верзија на уредот. Иако со Apple Watch, проблемот беше различен оттогаш она што се шушкаше е можниот циклус на обновување на уредот, што треба да биде нешто подолго од вообичаениот iPhone, поставено на една година. Откако се чинеше дека оваа информација беше јасна, една година, започнаа да кружат нови гласини за новите функции и карактеристики што би ги имал овој нов уред, заедно со можниот датум на презентација, утврден во март оваа година.

Според теоретичарите на заговор, идниот Apple Watch 2 ќе се интегрира камера за остварување видео повици преку FaceTime, подобра Wi-Fi покриеност на уредот, заедно со нови сензори, побрз процесор и сите со иста тековна резолуција и големина на екранот, без круг на Apple Watch или нешто слично, како Moto 360 од првата и втората генерација

Според публикацијата на Комерцијален тајмс, производството на втората генерација на Apple Watch 2, ќе започне во објектот во Кванта за неколку недели, пред крајот на јануари, со што се подготвува да го претстави уредот во март и да го пушти во продажба скоро веднаш. Quanta е снабдувач на Apple задолжен за составување на компонентите на првата генерација на Apple Watch, па затоа е повеќе од веројатно дека е задолжен и за втората генерација на истиот. Сепак, Apple исто така може да ги користи Foxconn, Inventec и Winstron во случај да биде потребно проширување на производствениот капацитет на овој уред.

Други гласини сугерираат дека новиот Apple Watch може да додаде нови сензори што би дозволиле измерете го крвниот притисок и кислородот во крвта, покрај следењето на спиењето, нешто што веќе може да се направи со апликации од трети страни, но Apple би имал намера да го стори тоа природно, без да мора да прибегнува кон трети страни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фабрицио dijo

  Часовник што зависи од телефонот е бескорисен, ќе трчате или одите и ако ви се јави не можете да одговорите на тоа ако не го носите телефонот!

 2.   Fitbit dijo

  Јас го купив Fitbit Surge затоа што Apple Watch не верувам дека дури и во уште 3 верзии го има тоа што ми треба, интегриран GPS, 5 водоотпорен банкомат и батерија што трае 7 дена.

 3.   Hoоан Мигел dijo

  Па, јас го купив часовникот со јаболка пред околу еден месец или можеби 2, ако е точно дека зависи од iPhone, сепак е разбирливо само за некој во екосистемот на јаболко. Кои подобрувања би претставувале за верзијата 2, вграден гас, зголемена отпорност на вода и зголемено траење на батеријата. Камерата е навистина премногу, за правење видео повици не гледам толку многу потреба, бидејќи вистината е дека ме заморува да го кренам часовникот. Јас го користам како добар додаток, додаток на известувањата за iPhone, како што ме потсетува да пијам вода, пораки, е-пошта и вежбање.