Просторното аудио на Apple доаѓа во Clubhouse

Клуб

Една од новите функции додадена на апликацијата, поточно Clubhouse социјалната мрежа, е опцијата да се користи просторно аудио на Apple. Во оваа смисла сите корисници кои учествуваат во слушањето на овие разговори и имаат компатибилни слушалки ќе уживаат во ова просторно аудио.

И за сите оние кои не знаат што е Клубхаус, Можеме да кажеме дека ова е социјална апликација која стана модерна пред неколку месеци и која ни овозможува да слушаме еден вид подкаст во живо со различни луѓе, сите во аудио соба за разговор. Сега со потврдено просторно аудио за уреди со iOS

Новата функција им овозможува на корисниците кои учествуваат на состанокот да бидат сместени во еден вид „виртуелна маса“ нудејќи пореално аудио искуство, покрај тоа, од самата апликација е наведено дека корисниците што емитуваат нема да слушнат ништо чудно бидејќи ова просторно аудио е за слушатели.

Клубхаус додава просторно аудио за да им понуди нешто повеќе на своите слушатели и вистината е дека тоа е социјална мрежа која започна навистина силно во времето на нејзиното лансирање, но која по неколку месеци загуби многу публика. Очигледно има корисници кои ја користат апликацијата од самиот почеток и во ниту еден момент не мислат да ја напуштат, но во реалноста социјалната мрежа веќе го нема привлечноста што ја имаше во моментот на лансирање и Со вакви вести, се очекува повторно да ги зголеми своите корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.