Pro Camera дозволува снимање на timelapse во своето ново ажурирање

Камерите на уредите на Apple се развиваат толку брзо како и нивниот софтвер. Значи, можеме да ја видиме нивната еволуција од оригиналниот iPhone, за да размислиме за две камери и, конечно, за триото камери на iPhone 11 Pro. Сепак, не само што е потребен добар хардвер за снимање моменти, туку ни треба и добар софтвер. . И вистината е дека „Епл“ добро се снаоѓа во своите најнови надградби. Сепак, има многу корисници кои претпочитаат да користат апликации за да ги подобрите вашите слики или да фотографирате. Една од тие апликации е Про камера од моментот чија верзија 4.0 вклучува можноста за снимање на тајмлапс со вашиот уред.

Што има ново во верзијата 4.0 на Pro Camera

Pro Camera е наменска апликација за три сектори, како што се дефинирани: фотографи, уредници на видео и основен корисник. За секоја од овие групи постојат голем број на функции што ќе ги подобри вашите слики или видеа. Од друга страна, постојаните ажурирања на оваа апликација ја крунисаат како една од најдобрите апликации за уредување и снимање со 4,2 поени од 5 во App Store.

Режим на пропуст на време, најдобар начин за снимање на тајмлапс на вашиот телефон. Снимајте бавни снимки на блендата на секој интервал и лесно извезувајте како 4K видео. Или, снимете RAW рамки со целосна резолуција од 12MP и создадете го вашиот timelapse со десктоп софтвер.

La верзија 4.0 Pro Camera сега е достапна во App Store и ја воведува режим на застој Овој режим на снимање е широко употребувана техника која ви овозможува да снимате слики многу брзо и потоа да ги споите заедно со голема брзина за да добиете резултати незабележливи за човечкото око. Во моментов, хардверот за iOS и iPhone ви дозволува и снимање на овие видови сцени. Да видиме што има ново во оваа нова верзија:

  • Рачни контроли за интервали, замаглувања и загради.
  • Снимете со резолуција од 12 MP и RAW
  • Лесен 4K извоз
  • Заграда на експозиција за да се овозможи временски пад во HDR (компатибилен со десктоп софтвер)

Затоа, овој режим за снимање на временски пропусти со Pro Camera е способен да го извезува добиеното видео во 12 MP со 4K резолуција. Но, исто така, ако она што сакате да го снимите е тајмлапс со различна експозиција, можете да ги фатите сликите во режим HDR и да ги извезувате и потоа да ги обработувате во напреден софтвер за уредување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.