Актерската екипа на Расел Кроу и Зак Ефрон се прошири за Apple TV +

Apple TV +

Пред неколку дена Apple ги презеде правата за филмот Поголемото пиво трчало некогаш, филм во режија на Питер Фарели и чија актерска екипа учествуваат Зак Ефрон и Расел КроуНа Неколку дена по објавувањето на купувањето на правата од страна на Apple, новиот филм на Apple Studios ја заврши својата актерска екипа.

Остатокот од актерската екипа Поголемото пиво трчало некогаш Составен е од akeејк Пикинг, Вил Роп, Арчи Рено и Кајл Ален. Филмот е базиран на книгата на Newујорк Тајмс: Најголемото пиво што се водело некогаш: Мемоар за пријателство, лојалност и војна напишано од anоана Т. Молој и Johnон Донохју.

Приказната го следи Донохју, кој во 1967 година одлучи да го напушти Newујорк и да подели пиво на неговите пријатели од детството кои тие ја исполнуваат својата услуга во Виетнам.

Ефрон ќе го игра главниот лик на приказната, ДонохјуДодека берат, Ален и Рено ќе ги играат своите пријатели Рик Даган, Боби Папас и Томи Колинс. Роп го игра Кевин МекЛун, друг пријател Донохју се среќава на патот.

Питер Фарели, филмски режисер Зелена книга, ја адаптира книгата со Брајан Кари и Пит onesонсНа Ендрју Мускато ќе продуцира заедно со Дејвид Елисон од Скајденс, Дана Голдберг и Дон Гренџер.

Овој проект се приклучува на филмот со ringорџ Клуни и Бред Пит во главните улоги во режија на onон Вотс, Убијци на Цветната Месечина Во режија на Мартин Скорсезе, а главните улоги ги толкуваат Леонардо Ди Каприо и Роберт Де Ниро, Еманципација го игра Вил Смит, Духовито со Вил Ферел и Рајан Реинолдс ... меѓу другите.

Во моментот датумот на објавување на овој нов филм не е познатНо, имајќи предвид дека производството с has уште не е започнато, до крајот на следната година, најверојатно нема да имаме никакви вести за неговата премиера на Apple TV + и во кината неколку дена претходно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.