Растенија наспроти зомби 2 го поздравува „Замрзнати пештери II“

растенија наспроти зомби 2

Немам проблем да признаам дека Plants vs. Zombies 2 е една од игрите што најмногу ми се допаѓа на целата App Store. За оние кои не ја знаат нејзината механика, тоа е едноставно: нашата мисија е да ја заштитиме нашата куќа од зомби што сакаат да влезат, како? Преку растенија со различна моќност: огнени топки, нормални топки, топки што го замрзнуваат непријателот ... Бидејќи апликацијата е ажурирана, успеавме да откриеме нови растенија, нови зомби и она што најмногу нè интересира: нови нивоа. По овој повод, PopCap ја објави верзијата 3.3.2 од неговата позната игра Plants vs Zombies 2 додавајќи нова епизода: Замрзнати пештери II.

Нова епизода слета во земјата на растенијата vs зомби 2

Како што ти кажував, Растенија наспроти зомби 2 Беше огромен успех пред многу месеци и денес има 5 starsвезди во рејтингот на App Store со скоро 16.000 кориснички рејтинзи. Пред само неколку часа беше лансирана нова верзија со следниве новости:

 • Замрзнати пештери II: Веќе ви кажав за Frozen Caves I, нова епизода на Plants vs Zombies со повеќе од 10 нови нивоа, како и целосно обновени карактери и поставки. Овој пат е Замрзнати пештери II, вториот дел од оваа фантастична епизода.
 • 16 нови нивоа: Во новата епизода имаме скоро 20 нови нивоа каде ќе имаме можност да комуницираме со нови зомби и нови растенија.
 • Нови лица: Вклучени се и двете нови зомби, како што е лукавата Ласица, како и целосно нови погони како „Fire Fire Pea Shooter“.
 • Нови сценарија: Сега е официјално. Замрзнатото бојно поле е достапно во оваа нова верзија во која ќе биде многу важна фаза за уништување на нашите директни непријатели: зомби.
 • Настан од 10 до 19 март: Како што се случи пред неколку месеци, PopCap создаде нов настан наречен Зомби на среќата, што ќе се одржи меѓу 10 и 19 март.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.