Пренесете како некои AirPod може да изгледаат во сјајно црно

airpods-црно-830x467

Една од новините што Apple ни ја покажа на последниот главен говор беа AirPods, безжични уреди со 5 часа автономија и кои се полнат преку база, која нуди 24 часа континуирана употреба на овие слушалки без кабел. Во моментов Apple ни претстави само модел во бело. Друг новитет што ни го покажа главниот збор беше сјајната црна и мат црна боја на новите модели на iPhone. Но Она што привлече најголемо внимание беше сјајната црна боја, боја што е достапна само во моделите 128 и 256 GB.

airpods-black-box-830x467

Мартин Хајек се врати на работата и ни прикажа неколку изведени модели на AirPods во сјајна црна боја, боја што можеме да ја видиме на сликите што ги објави би изгледало прилично добро на овој уред. Ова е првпат овој дизајнер да ни прикаже iPhone концепт во претходни прилики. Јасно е дека фантазијата на Мартин Хајек се чини дека нема.

airpods-black-iphone-830x467

Проблемот, според „Епл“, е во бојата Сјајна црна или црна светло го наоѓаме во деликатниот сјаен слој со кој се направени уредите, материјал кој е многу чувствителен на триење и може брзо да стане обележан, па оттука и самата компанија препорачува употреба на прекривка за да се избегнат микроабразиите што можат да се појават како резултат на континуирана употреба.

Како што можеме да видиме на сликите што го придружуваат овој напис, можеме да видиме како и кутијата што овозможува полнење на AirPods и самите слушалки изгледаат светло црно, покажувајќи многу спектакуларен изглед. Во моментов не знаеме дали Apple има намера да ги лансира овие безжични слушалки во друга боја освен бела, но во моментот нема преседан што би можело да укаже на спротивното.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.