Саундтракот на Star Wars The Force Awakens сега е достапен на iTunes

starвездени војни-слика

Денес е денот кој го очекуваат сите fansубители на сагата „Војна на Starвездите“. Денес се отвора најновиот филм „Војна на Starвездите“, „Силата се буди“, во режија на еј еј Абрамс. Бидејќи влезниците беа пуштени во продажба, пред нешто повеќе од еден месец, резервите достигнаа 500.000 XNUMX, импресивна фигура за кој било филм. Според Спилберг, овој филм може да се покаже како најдобар филм досега направен и сигурно ќе го надмине Аватар, филм со најголема заработка во историјата на филмот, со нешто повеќе од 2700 милијарди долари.

саундтрак-војни--везди-силата-се буди-

Искористувајќи го влечењето на сагата, Apple само што го објави саундтракот на филмот на iTunesДека Составен е од 23 траки и трае приближно 70 минути.. Овој саундтрак повторно е компониран од Johnон Вилијамс. Но, ако не сакате да платите 12 долари колку што чини, корисниците на „Епл музика“ исто така можат да ја играат преку нашата претплата на „Епл мјузик“.

Johnон Вилијамс е еден од најуспешните филмски композитори во холивудската индустрија. Во неговата 60-годишна кариера ја компонираше музиката за повеќе од 100 филмови и телевизиски серии. Некои од најпознатите саундтрак на Вилијамс се Војна на вездите, Индијана onesонс, Паркот Јура, Хари Потер, Вештачка интелигенција, Списокот на Шиндлер, Вили, ЕТ.

Освојување на премиерата, Apple нуди попуст од 10 долари ако го купиме пакетот филмови „Војна на Starвездите“, составена од првите шест епизоди. Дизни стори сé што е во нејзина моќ да се осигура дека нема информации во врска со филмот протекоа сè до денот на светската премиера и континуирано ги анкетираше социјалните мрежи за каков било знак на спојлер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.