Сега достапен на Apple TV +, Invasion, новата научно-фантастична серија на Apple

Инвазија

Како и повеќето видео платформи за стриминг, Apple ги користи предностите од петокот за премиера на нови серии и / или епизоди на Apple TV +. Оваа недела на ред е серијата Инвазија, научно -фантастична серија која имала буџет од околу 200 милиони, според различни извори.

Инвазија тоа е научно -фантастична серија, базирана на класичната приказна на Х.Г. Велс, Војна на световите. Серијата следи различни луѓе и семејства од 5-те континенти, покажувајќи ни како тие се соочуваат и реагираат на вонземска закана.

Inвезди на инвазија Сем Нил (Парк Јурасико, Пијано, Тудорите), Голшифтех Фархани (Пиратите од Карибите: Одмаздата на Салазар, Мрежа на лаги, Богови и кралеви на егзодус), Шиори Куцуна (Deadpool 2, Криминалци на море, На аутсајдер), Шамиер Андерсон (Уништи ранета жена, Херојот на Берлин) и Фирас Насер (Fauda)

 • Сем Нил Тој глуми шериф кој е на пат да се пензионира, кога ќе наиде на инвазија на вонземјани.
 • Голшифте Фарахани игра вознемирена мајка која ја жртвуваше својата кариера за нејзиниот сопруг.
 • Шиори Кутасана избрана е како воздушна техника за патување во вселената.
 • Шамиер Андерсон игра војник на Блискиот Исток кој ја започнува серијата борејќи се со едно од овие вонземски суштества во пустината.

Првите 3 епизоди сега се достапни

Apple TV + секој петок премиерно ќе прикажува нова епизода. Првите три епизоди на Инвазија сега се достапни на платформата. Останатите епизоди до завршување на серијата ќе имаат премиера на следните датуми

 • Инвазија епизода 4: 29 октомври 2021 година
 • Инвазија епизода 5: 5 ноември 2021 година
 • Инвазија епизода 6: 12 ноември 2021 година
 • Инвазија епизода 7: 19 ноември 2021 година
 • Инвазија епизода 8: 26 ноември 2021 година
 • Инвазија епизода 9: 3 декември 2021 година
 • Инвазија епизода 10: 10 декември 2021 година

Теоретски, Invasion е минисерија која раскажува за инвазијата на Земјата од вонземјани. Во моментов не знаеме дали постои некаква можност, во зависност од успехот, може да има втора сезона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.